Lääne-Harju piirkonnas on vabaühendusi umbes kolm tosinat, mõned tegutsevad aktiivsemalt, mõned on vähem tegusad. Enamik mittetulundusühendusi on loodud eesmärgiga arendada mõnd kindlat eluala: rahvakultuuri, käsitööd, looduses liikumist, aiandust vm.
 
Tegusaid ühendusi, kes korraldavad ja edendavad niiöelda külaelu, on kogu Lääne-Harju piirkonna peale tosinkond. Külaseltsid tegutsevad vähema või suurema hooga Madisel, Audeväljas, Kõmmastes, Paes, Änglemas, Ohtus, Leholas, Lohusalus, Kulnas, KersalusKloogarannas.
 
Klooga alevikule puhub elu sisse MTÜ Lodijärv (kodanikuliikumine Teeme Klooga Korda). Suuremate kogukondade eest seisavad MTÜ Meie Paldiski ja Vasalemma Aedlinna Selts. MTÜ Pakri Saarte Kogukond taaselelustab Väike-Pakri ja Suur-Pakri kogukonnaelu. 
 
Suuremates asulates on hulk tublisid korteriühistuid. Peale nende on maapiirkondades tegusaid konkreetse asumi või elamualaga seotud ühinguid, näiteks Laulasmaal Heliküla Ühisuse MTÜ. 
 
Sporti ja muid vaba aja tegevusi arendavad Laulasmaa Spordiklubi, Laulasmaa Tenniseklubi, Paldiski 360, Padise Jahimeeste Selts, Pakri Jahimeeste klubi, MTÜ Rummu Karjäär, Vasalemma Lastekaitseselts, MTÜ Valguspere, MTÜ Pakri Rannad.
 
EELK Risti Koguduse eriline hool kuulub laste- ja noorteüritustele. MTÜ Pakri Kultuuripärand seisab hea Pakri saarte looduse ja rannarootsi kultuuripärandi eest. Kohaliku loodushoiu suunitlusega on MTÜ Lohusalu Poolsaare Loodusselts. Kloogal on registreeritud MTÜ Graafilise Loojutustamise Selts.
 
Tublid rahvakultuuri ja käsitöö edendajad on Lahepere Kultuuriselts, MTÜ Kase Käsitöö, MTÜ Talismanid, Vasalemma Pensionäride Ühendus, MTÜ Pakri Käsitöö ja Koduloo Koda, MTÜ Pakri Meistrikoda, MTÜ Harju Loogiline.