Lääne-Harju kogukonnakomisjon käis Euroopa Parlamendis

3.-4. aprillini külastasid Lääne-Harju kogukonnakomisjoni liikmed Marina Kaljuranna kutsel Brüssilis asuvat Euroopa Parlamenti, Euroopa Ajaloo Maja ja osaleti ühisel õhtusöögil Poule & Poulette'is. Külaskäik oli silmaringi avardav ning tõi kaasa uusi teadmisi ning muljeid. Arutlemise käigus saadi parem ettekujutus Euroopa asjade ajamisest ning kohalikest kommetest.

Sotsiaaldemokraat Marina Kaljurand, võõrustaja ja giidina, võttis meid vastu sooja südamlikkusega, tutvustas ilustamata Euroopa Parlamendi saadiku keerukat tööd ning komisjonide mitmekesisust, milles ta kaasa lööb. Lisaks meile ühinesid teekonnal Eesti Loomade Selts, Tallinna Rotary Klubi, Merivälja Lasteaed ja Kehtna kooli esindajad.

Kuigi kaks päeva ei olnud piisavad kogu Euroopa pealinna võlu avastamiseks, nägi reisiplaan ette ka vanalinna vaatamisväärsustega tutvumist. Brüsselis on õitemeres kevad käes, imetlesime nartsissi- ja tulbiaedu ning maagilisi magnooliaid. Jalutasime Parc de Bruxelles pargis, kus asub kuningaloss ja purskkaevud, saime aimu linna ajaloost. Vanalinnas külastasime Manneken Pis'i ehk rahvasuus rohkem tuntud kui Pissiv Poiss, maitsesime kuulsaid Belgia vahvleid ja šokolaade. Üheskoos nautisime keskkonnasõbralikku liikumist, kogudes reisil oldud ajal jalutuskäikudel keskmiselt 50 000 sammu.

Reisi olulisust rõhutas endine kogukonnakomisjoni esimees Andrus Saliste, kes julgustas kogukonnakomisjonil korraldama sarnaseid üritusi koduvallas, tugevdades seeläbi kogukonna sidemeid ning edendades koostööd ja efektiivsust.

Kogukonnakomisjonist osalejad meenutasid erilisi hetki, näiteks Kaidi Torjusel (Lehola kogukond) jäi reisist enim meelde Marina Kaljuranna südamlikkus ja ausus, mis kõnetasid teda sügavalt ning tõid Euroopa Parlamendi töö kodule lähemale. Samuti meenutas ta rõõmuga audiogiidi saatel kulgemist Euroopa Ajaloo Majas. Ohtu esindaja Krista Maaro rõhutas uue inspiratsiooni leidmist ja koostöö elavdamist ning Heiki Hõimoja poolt hästi korraldatud linnaretki. Padise piirkonna esindaja Eve Jakobson tõi esile Brüsseli kontrastid ja looduse ilu. Juhan Parmasele (Kurkse küla) jäi enim meelde Euroopa Parlamendi külastus, eriti lummas teda selle hoone mastaapsus. Jaana Ojala (Klooga kogukond) kirjeldas reisi kui mõnusat seiklust heas seltskonnas, jagas oma mõtteid võõrustaja ausa ja otsekohese suhtumise osas.

Kõigile jäi silma ja kõrva see, et Euroopa Parlamendi töökorraldusele tuleb pöörata rohkem tähelepanu ülereguleerimise vähendamisele. Üldiselt jäi Lääne-Harju kogukonnakomisjoni reis Brüsselisse meelde kui elamusrohke ja inspireeriv väljasõit, mis rikastas osalejate teadmisi ja tugevdas nende ühtekuuluvustunnet.