Lääne-Harju vald asub Loode-Eesti rannikul Harjumaa lääneosas. Naaberomavalitsused on Keila linn, Harku vald idas, Saue vald lõunas ning Lääne-Nigula vald läänes. Vallal on üle saja kilomeetri kaunist rannajoont Lohusalu, Lahepere, Pakri ja Keibu lahe ning Kurkse väina kaldal. 
 
Lääne-Harju vald tekkis Eesti halduskaardile 24. oktoobril 2017. aastal pärast kohalike omavalitsuste valimisi Keila, Vasalemma ja Padise valla ning Paldiski linna liitmisel.
 
Omavalitsuse pindala on 644 km². 2020. a 1. jaanuari seisuga elas vallas 12 650 elanikku. Valla administratiivkeskus asub Paldiski linnas. Kokku on valla territooriumil 53 asustusüksust. Valla koosseisu kuulub veel kuus alevikku (Klooga, Karjaküla, Keila-Joa, Vasalemma, Rummu, Ämari) ning 46 küla (Alliklepa, Keibu, Änglema, Vintse, Vihterpalu, Vilivalla, Pedase, Hatu, Kurkse, Harju-Risti, Pae, Kõmmaste, Altküla, Audevälja, Metsküla, Määra, Padise, Laane, Madise, Karilepa, Kasepere, Kobru, Suurküla, Langa, Veskiküla, Lemmaru, Maeru, Nahkjala, Ohtu, Kulna, Lehola, Niitvälja, Põllküla, Laoküla, Kersalu, Kloogaranna, Tuulna, Illurma, Valkse, Tõmmiku, Keelva, Käesalu, Laulasmaa, Meremõisa, Lohusalu, Merenuka). Vallale kuuluvad ka väikesaared Suur-Pakri ja Väike-Pakri.
 
Elanike arvu poolest on tegu suuruselt 22. omavalitsusega Eestis. Pindalalt on Lääne-Harju vald Harjumaal suuruselt teine ning kogu Eestis suuruselt 28. omavalitsus.