Aktiivne puhkus

Lääne-Harju valla kaunis looduskeskkond pakub mitmesuguseid võimalusi aktiivseks ajaveetmiseks.
 
Rannad
Lääne-Harju vallal on üle 100 km pikkune rannajoon, millest suure osa moodustavad rannapuhkuseks sobivad liivarannad. Neist tuntumad on Kloogaranna, Laulasmaa, Lohusalu, Meremõisa, Leetse, Keibu ja Alliklepa rand. Valla mereäärsetele aladele lisavad puhkeväärtust kaunid valgusküllased männimetsad. 
 
    
 
Lääne-Harju valla rannikut läbib rahvusvaheline rannikumatkarada E9, mis kulgeb Leedu ja Läti piirist kuni Tallinnani. Matkarada on looduses maha märgitud sini-valgete rajatähistega. Rannikuraja kohta saab rohkem teavet siit
Mitmed piirkonna rannad on sobilikud lohesurfiks, purjelauasõiduks ja teisteks veespordialadeks.
 
  
 
Looduses liikumise kohta leiab soovitusi ja infot ka RMK veebikeskkonnast loodusegakoos.ee
 
Lääne-Harju vallas ei ole ametlikke avalikke supelrandu, kuid populaarsetes supluskohtades (Alliklepa, Laulasmaa, Leetse, Lohusalu, Kloogaranna, Paldiski põhjasadam, Klooga järv) võetakse suvitushooajal regulaarselt veeproove ning kõikjal lubab veekvaliteet ohutult supelda. 
Kloogarannas on võimalik vallale kuuluval ranna-alal mängida võrkpalli ja rannajalgpalli, läheduses asub korvpalliplats. Laulasmaa rannas on Laulasmaa SPA territooriumil rannatennise- ja -volleplatsid. Samas on võimalik harrastada disc-golfi. 
Meremõisa ja Leetse rannas on RMK puhkekohad ja telkimisalad. 
 
 
Lääne-Harju valla rannikul on peale supelrandade avastamisväärset palju: pankrannik Paldiskis, Eesti kõrgeim tuletorn Pkri poolsaarel, põneva ajalooga Pakri saared, erinäolised väikesadamad Lohusalus ja Ristnas ning palju muud. Valla rannikuala infokaardiga saab tutvuda siin
 
    
 
 
 
 
 
Näitan: 0 tulemust.