Tänavavalgustus on minemas säästurežiimile

Vallavalitsus alustas tänavavalgustuse väljalülitamisega öiseks ajaks. Seda tehakse esialgu katsetuste korras ning  kõnealuseid piirkondi teavitatakse neid puudutavast eraldi.
Esimesena ehk siis alates ööst vastu möödunud laupäeva on lülitatud tänavavalgustus välja kogu Padise külas ning seda südaööst kuni 5.30ni. Alates 18. jaanuarist (teisipäevast vastu kolmapäeva) lülitatakse tänavavalgustus välja Leholas. Väljalülitamine toimub südaööst kuni 5.15ni. Edasi liigutakse järk-järgult kuu jooksul ka teistesse valla piirkondadesse, loomulikult eelnevalt teavitades.
 
Igas piirkonnas arvestab vallavalitsus ühistranspordiga, et varajased minejad ja hilised tulijad saaksid liigelda turvaliselt. Öisel ajal, mil erilist jalgsiliiklemist ei ole on mõistlik tuled välja lülitada. Padise piirkonnas hoiame esialgsete arvutustega kokku ca 40% elektrienergiast.
 
Tegemist on katsetustega, mitte püsivate lahendustega, et tulla sel moel paremini toime elektrienergia hinnatõusuga. Samaaegselt tegeleb vald ka tänavavalgustuse parendamisega kõigis piirkondades.
 
Tänavavalgustust puudutavate küsimustega pöörduge palun Lääne-Harju vallavalitsuse haldusosakonna juhataja Ahto Pärnametsa poole: ahto.parnamets@laaneharju.ee, 677 6914