« Tagasi

24. jaanuar alustatakse Vasalemmas ohtlike puude eemaldamist ning okste piiramist

Täna 24. jaanuaril, alustatakse Vasalemma tänavate sõidutee äärtest ohtlike ja/või tänavate teehooldust takistavate puude eemaldamist ja sõidutee alale ulatuvate okste piiramist. Selle käigus eemaldatakse tee äärest kuivanud, viltu vajunud ja ohtlikud puud ning oksad.
Kärbitakse ka hekkide ning puude oksi, mis ulatuvad sõiduteele ning piiravad sellega liikumist, nähtavust ning teehooldust. Lumerohke talv on toonud kaasa olukorra, kus lumetõrje tehnika ei pääse enam paljudes kohtades tänavaid lahti lükkama.
Takistatud on ka teiste suuremate teenuseid pakkuvate sõidukite liikumine nagu prügiauto, päästetehnika jne.
Peamine on ka majaomanike poolne panus. Suurem osa probleeme ja ohu kohti tuleneb erakinnistu omanike tegemata tööst või tahtlikust tänava ohutuse seisukohast pahatahtlikust tegevusest. Väga paljudes kohtades on kinnistu omanikud rajanud piirdehekid oma kinnistu piirile või isegi aia taha teemaale. Piirde hekid tulenevalt kasutatavast hekitaime liigist tuleb istutada mitu meetrit kinnistu piiri sisse! Ainult nii on võimalik tagada et hooldatav hekk ei kasvaks teemaale ja ei ohustaks tänava hooldust ja liiklusturvalisust.