Lääne-Harju vald asub Loode-Eesti rannikul Harjumaa lääneosas. Naaberomavalitsused on Keila linn, Harku vald idas, Saue vald lõunas ning Lääne-Nigula vald läänes. Vallal on üle saja kilomeetri kaunist rannajoont Lohusalu, Lahepere, Pakri ja Keibu lahe ning Kurkse väina kaldal. 
 
Lääne-Harju vald tekkis Eesti halduskaardile 24. oktoobril 2017. aastal pärast kohalike omavalitsuste valimisi Keila, Vasalemma ja Padise valla ning Paldiski linna liitmisel.
 
Omavalitsuse pindala on 646 km². 2022. a 1. mai seisuga elas vallas 13 320 elanikku. Valla administratiivkeskus asub Paldiski linnas. Kokku on valla territooriumil 53 asustusüksust. Valla koosseisu kuulub veel kuus alevikku (Klooga, Karjaküla, Keila-Joa, Vasalemma, Rummu, Ämari) ning 46 küla (Alliklepa, Altküla, Audevälja, Harju-Risti, Hatu, Illurma, Karilepa, Kasepere, Keelva, Keibu, Kersalu, Kloogaranna, Kobru, Kulna, Kurkse, Kõmmaste, Käesalu, Laane, Langa, Laoküla, Laulasmaa, Lehola, Lemmaru, Lohusalu, Madise, Maeru, Meremõisa, Merenuka, Metslõugu, Määra, Nahkjala, Niitvälja, Ohtu, Padise, Pae, Pedase, Põllküla, Suurküla, Tuulna, Tõmmiku, Valkse, Veskiküla, Vihterpalu, Vilivalla, Vintse, Änglema). Vallale kuuluvad ka väikesaared Suur-Pakri ja Väike-Pakri.
 
Elanike arvu poolest on tegu suuruselt 22. omavalitsusega Eestis. Pindalalt on Lääne-Harju vald Harjumaal suuruselt teine ning kogu Eestis suuruselt 28. omavalitsus.