Sotsiaalteenused
Teenuseid on õigus taotleda isikul, kes rahvastikuregistri järgi elab Lääne-Harju vallas.
Teenuse taotlemiseks esitab isik või tema esindaja Lääne-Harju Vallavalitsuse sotsiaalosakonda avalduse või võtab ühendust sotsiaaltöötajaga:
https://laaneharju.ee/ametnikud
Vajadusel saab avaldust esitada blanketil, mille leiate
Koduteenuse osutamisel abistatakse isikut toimingutes, mida isik terviseseisundist, tegevusvõimest või elukeskkonnast tulenevatel põhjustel ei suuda sooritada kõrvalabita, kuid mis on vajalikud kodustes tingimustes elamiseks:
Teenusele suunamisel määratakse teenuse saamise maht, vajadusel periood ning toimingud, mida teenus sisaldab. Teenusele suunamise otsuse alusel sõlmitakse teenuse saaja ja teenuseosutaja vahel kahepoolne leping.
Hooldekodu kohamaksumus jaguneb teenust vajava inimese ja kohaliku omavalitsuse vahel. Lääne-Harju vald tasub hooldekodu teenuskoha maksumusest hoolduspersonali (hooldustöötajate ja abihooldustöötajate palgad, tööriietus ja isikukaitsevahend, tervisekontroll, vaktsineerimine, koolitused ja supervisioon) kulud kuni kehtestatud piirmäära ulatuses. Inimene tasub (omaosalus) majutuse, toitlustuse ja muude isiklike vajadustega seotud kulud.
Lääne-Harju vald kehtestas väljaspool kodu osutatava ööpäevaringse üldhooldusteenuse osutamisel vahetult teenust osutavate hooldustöötajate ja abihooldustöötajate kulude tasumise piirmääraks alates 1. juulist 2023 kuni 700 eurot ühe teenusesaaja kohta kuus. Kui hooldekodus moodustavad personalikulud igakuisest kohatasust rohkem kui 700 eurot, siis tuleb piirmäära ja personalikulude vahe tasuda inimesel endal või tema lähedastel.
Kui inimese sissetulek on eelmise aasta keskmisest vanaduspensionist madalam (2024. aastal alla 710,70 euro), hüvitab vald inimese sissetuleku ja keskmise vanaduspensioni vahe, kui pensionist jääb puudu omaosaluse tasumiseks.
Kui isik ise või tema pereliikmed ei suuda tasuda üle piirmäära olevaid kulusid, hindab sotsiaaltöötaja isiku ja tema ülalpidajate maksevõimet ja teeb otsuse teenuse eest tasumiseks valla eelarvelistest vahenditest.
Teenuse rahastust on õigus taotleda isikul, kes rahvastikuregistri järgi elab Lääne-Harju vallas.
Avalduse saab esitada blanketil, mille leiate lehelt: https://laaneharju.ee/eeskirjad-ja-korrad1
Avalduse läbivaatamisel hinnatakse abivajaja toimetulekut ja ühiskonnaelus osalemist mõjutavaid asjaolusid, sealhulgas isiku personaalse tegevusvõimega ning füüsilise ja sotsiaalse elukeskkonnaga seonduvaid asjaolusid.
Kui hindamise tulemusena selgub, et isik ei vaja ööpäevaringset üldhooldusteenust, siis saab sotsiaaltöötaja pakkuda kodus elamist toetavaid sotsiaalteenuseid. Inimesele jääb võimalus ka sellisel juhul hooldekodusse minna, kuid siis peab ise tasuma hooldekodu kohatasu täies ulatuses.
o Sõidutsoon 1 kuni Keilani 2 eurot
o Sõidutsoon 2 kuni Tallinnani (sh Tallinn) 5 eurot
o Sõidutsoon 3 muu piirkond 10 eurot
Erivajadusega last toetav teenus
Erivajadustega last toetavaks teenuseks on:
1) rehabilitatsiooni- ja teraapiateenused (massaaži teenus, füsioterapeudi teenus, psühholoogi teenus jne) eeldusel, et nimetatud teenuseid ei ole rehabilitatsiooniplaani alusel finantseeritud;
2) ratsutamis- ja ujumisteraapia;
3) lapsele abivahendi soetamine;
4) eluruumi kohandamine;
5) erivajadustega lastele suunitletud laagrid;
6) muud teenused, mis soodustavad erivajadusega lapse ja tema perekonna toimetulekut ning aitavad vähendada perekonna hoolduskoormust või puudest tulenevaid lisavajadusi.
Teenuse vajaduse hindamine toimub iga lapse puhul eraldi arvestades konkreetse lapse ja tema pere vajadusi.
Vaimse tervise teenused
Teenuste eesmärk on toetada ja parandada isiku või perekonna psühhosotsiaalset heaolu ja vaimset tervist.
Teenusteks on psühholoogiline nõustamine, pereteraapia, loovteraapia, kriisinõustamine ja muud vajaduspõhised abimeetmed.
Teenuse osutamisel on kliendi omaosaluse suurus 10 eurot üks kord (tund).
Muud vajaduspõhised sotsiaalteenused
Vallavalitsus osutab võimalusel ja lähtuvalt isiku abivajadusest muid sotsiaalteenuseid, mis tulenevad seadusest või isiku tegelikust vajadusest.
Muudeks täiendavateks vajaduspõhisteks sotsiaalteenusteks on
- viipekeeletõlgi teenus;
- häirenuputeenus;
- toiduabi;
- erialaspetsialisti nõustamised;
- kriisiabi;
- sõltuvusravi.
Tasuta psühhosotsiaalne abi Lääne-Harju valla elanikele
Sotsiaalministeerium on toetanud Lääne-Harju valla esitatud vaimse tervise teenusetoetuse projekti, mille tulemusel oli Lääne-harju valla elanikel kuni 2024 aasta lõpuni võimalik saada tasuta psühhosotsiaalset abi. Selleks on sõlmitud kokkulepped kahe teenuseosutajaga. Teenusele saamiseks tuleb ühendust võtta teenuseosutajaga. Selleks on sõlmitud kokkulepped kahe teenuseosutajaga. Teenusele saamiseks tuleb ühendust võtta teenuseosutajaga.
Keila Teraapiakeskus OÜ
Keskväljak 17, Keila
Telefon: +372 56607792
E-post: info@keilatk.ee
Teenused: psühholoogiline nõustamine, pereteraapia, loovteraapia.
MTÜ Toetus
Keskväljak 10, Keila
Telefon: +372 5300 8635
E-post: toetus@toetus.ee
Teenused: psühholoogiline nõustamine, pereteraapia
Nõustamisele registreerimisel küsitakse isikuandmeid