« Tagasi

Arvo Pärdi Keskus kutsub kandideerima Põhjamaade muusikaresidentuuri

Arvo Pärdi Keskus kutsub Põhjamaade ning Läti ja Leedu muusikuid kandideerima tasustatud residentuuri Arvo Pärdi Keskuses.

Taotlusvoor avaneb 4. juulil ning avalduste tähtaeg on 31. august. Kandideerida saavad Soome, Rootsi, Norra, Taani, Islandi, Fääri saarte ning Läti ja Leedu muusikavaldkonna loovisikud (interpreedid, heliloojad ja helikunstnikud) või loomingulised duod.

Põhjamaade muusikaresidentuur pakub neljale muusikule võimalust tegeleda inspireerivas keskkonnas oma loominguga, mis on seotud kohaliku (kultuuri)traditsiooni tõlgendamisega. Looming võib puudutada ökoloogilisi, ajaloolisi või kultuurilisi teemasid. 

Loominguline residentuur Arvo Pärdi Keskuses kestab kaks kuud ajavahemikus 2024. aasta novembrist kuni 2025. aasta maini. Residendid saavad päevaraha, neile kaetakse reisi- ja majutuskulud, samuti on ette nähtud väike eelarve tootmiskuludeks, nagu helirežissööri tasu või salvestustehnika rent. Soovi korral on võimalik tasuta kasutada keskuse saali ja stuudiot salvestamiseks.

Arvo Pärdi Keskuses viibimise ajal on residentidel võimalik tasuta osaleda ka kõikidel keskuse kontsertidel ja teistel sündmustel ning kohtuda loovisikute ja residentidega nii Arvo Pärdi Keskuses kui ka mujal Eestis.

Põhjamaade muusikaresidentuur Arvo Pärdi Keskuses saab teoks Põhjamaade Kultuuripunkti toetusel.

Loe lähemalt tingimuste ja taotlemise kohta SIIT.

Esita taotlus SIIN.

 

Taust

2021. aastal avatud Arvo Pärdi Keskuse residentuur pakub loovisikutele loometegevuseks ja uute ideede leidmiseks rahu ja vaikust, mida leidub nii keskuses endas kui ka ümbritsevates metsades ja mere ääres. Igal aastal annab keskus välja kaks loomestipendiumi (ühe muusikavaldkonna esindajale ja teise mõne muu kunstiliigiga tegelevale loovisikule) koos resideerumise võimalusega. Peale selle on keskuse loometuba võimalik kasutada ka tasu eest. Põhjamaade muusikaresidentuuri rahastab Põhjamaade Kultuuripunkt (Nordic Culture Point) ning see on mõeldud Põhjamaade ja Baltimaade (v.a Eesti) interpreetidele ja heliloojatele.

Loe lähemalt: www.arvopart.ee/residentuur/.

Laulasmaal asuv Arvo Pärdi Keskus on Eesti helilooja Arvo Pärdi isikuarhiiv ning loominguline kohtumispaik kõigile, kes tunnevad huvi tema muusika ja mõttemaailma vastu.