« Tagasi

Harjumaa Ettevõtlus- ja Arenduskeskus kuulutas välja Harjumaa aasta tegijad

Harjumaa Ettevõtlus- ja Arenduskeskus (HEAK) tunnustab igal aastal Harjumaa aasta tegija konkursil silmapaistvamaid inimesi, kogukondi, kodanikuühendusi, ettevõtteid ja asutusi, kes on panustanud maakonna arengusse. Koostööd tunnustuste väljaandmisel on aastate jooksul teinud HEAK, Harjumaa Omavalitsuste Liit (HOL), Harju maavalitsus, Kodukant Harjumaa ja Harjumaa Leader tegevusgrupid. Konkursi läbiviimist toetavad Euroopa Regionaalarengu Fond ja Kodanikuühiskonna Sihtkapital.

Auväärt tunnustuse teenisid tänavusel konkursil ka Lääne-Harju valla tublid tegijad: aasta sädeinimese tiitli pälvis Tiiu Mägi, aasta panustajaks nimetati Paldiski Ettevõtjate Liit ning aasta tervisetegijana saab tunnustuse Jürgen Lepp. Palju õnne laureaatidele!

Kokku laekus 2019. aastal tublimate tunnustamiseks 12 kategoorias 121 ettepanekut. Konkursi korraldajate ühise otsusena tunnistati:

aasta vabaühenduseks MTÜ Perekeskus Männikäbi (Raasiku vald), 
aasta sädeinimeseks Tiiu Mägi (Lääne-Harju vald),
aasta ettevõtteks Raasiku Õlletehase Kaubandus OÜ (Raasiku vald),
aasta panustajaks MTÜ Paldiski Ettevõtjate Liit (Lääne-Harju vald),
tuleviku tegijaks OÜ Kiigesellid (Raasiku vald),
parimaks Leader koostööprojektiks Kestlik ettevõtlus maal (MTÜ Arenduskoda),
parimaks Leader elukeskkonna projektiks Kehra jaamahoone rekonstrueerimise II etapp. Kehra ühistranspordi teeninduskeskuse ja Vabadussõja murdelahingute muuseumi rajamine (Anija vald)
parimaks Leader ettevõtlusprojektiks  OÜ Murueit villakoja arendus (Kose vald) ja Neeme külapoe taaskäivitamine (Jõelähtme vald)
aasta tegu 2019 on Soomusrong nr 7 Wabadus (Viimsi vald).
 
Harjumaa Tervisenõukogu poolt tunnistati: 
aasta tervisetegijateks Jürgen Lepp (Lääne-Harju vald),
Harjumaa terviseteoks vanemahariduse koolitussari „Lapsevanema kool" Viimsi eralasteaias Väike Päike (Viimsi vald). 
Harjumaa Turvalisuse nõukogu poolt tunnistati:
parimaks siseturvalisusse panustavaks organisatsiooniks Lootuse küla (Saue vald)
Kodukant Harjumaa poolt  valiti:
projektivabaks ettevõtmiseks „Meie tubli tegu" MTÜ Pikavere mõis poolt teostatud projekt "Pikavere mõisa väliköök"
 
Kandidaatide tänamine ja tunnustuste üleandmine toimub 28.novembril 2019 Arvo Pärdi keskuses. Tunnustused antakse üle ka Harjumaa Omavalitsuste Liidu poolt korraldatud  "Eesti kaunis kodu" konkursi võitjatele ja projektivabale ettevõtmisele Meie tubli tegu.
 
Harjumaa Aasta tegijaid on tunnustatud aastast 2003, erinevates kategooriates on kokku välja antud 90 tunnustust. Sel aastal valiti esmakordselt Harjumaa tervisetegu ja siseturvalisusse panustav organisatsioon.
 
Täpsemat infot leiab HEAK-i kodulehelt.