« Tagasi

Kaitseväe ja Kaitseliidu ühisõppus 26.–28. oktoobrini Ämari lennubaasis ja selle lähiümbruses

Kaitsevägi korraldab koos Kaitseliiduga 26.–28. oktoobril ühisõppuse Ämari lennubaasis ja selle lähiümbruses.
Õppuse ajal liiguvad piirkonnas nii jalgsi kui motoriseeritud patrullid ja palume olla tavapärasest veelgi tähelepanelikum. Liikluspiiranguid avalikel teedel ei rakendata. 
Õppusel osalevad kaitseväelased võivad kasutada erinevaid imitatsioonivahendeid, sh paukpadruneid ja õppegranaate. Kuigi lahingmoona ei kasutata, võivad ka imitatsioonivahendid teha valedes kätes palju kahju. Leides õppuse alalt eseme, mis tekitab kahtlust, et see võib kujutada kellelegi ohtu, ei tohiks seda mitte mingil juhul ise puutuda! Jätke meelde leitud eseme asukoht ja teavitage sellest koheselt õppusel osalejaid või häirekeskust telefonil 112. 
Masinate liiklemine ning imitatsioonivahendite kasutamine võib tekitada tavapärasest rohkem müra. Kaitsevägi palub hoida võimalusel õppuste piirkonnas mürapelglikud loomad siseruumides ning selgitada lastele toimuva põhjust. 
Kaitsevägi annab endast parima, et mitte liigselt häirida õppuse ala elanike argielu ning kasutada ala heaperemehelikult. Küsimuste ja tagasiside korral pöörduge julgelt märgistust  „CIMIC" kandvate õppusel osalejate poole. Kiireloomuliste murede korral kontakteeruda Õhuväe teavitusspetsialistiga numbril 5679 4408.