« Tagasi

17. oktoobril toimub rohelisele mõtteviisile pühendatud kogukonnaseminar

Neljapäeval, 17. oktoobril toimub Lääne-Harju vallas Arvo Pärdi keskuses esimene Rohelise Valla seminar, mis otsib vastust küsimusele, kuidas liikuda kogukonna tasandil jätkusuutlikuma elukorralduse poole. Seminari avakõneleja ja panelist on Eesti Vabariigi President Kersti Kaljulaid.

Inspiratsiooniseminaril astuvad ettekannete ja arutelude käigus lavale Eesti erinevate valdkondade tippteadlased, nagu näiteks ökoloog Mihkel Kangur; jäätmehoolduse ja ringmajanduse praktik ning ekspert Margus Vetsa; keskkonnasotsioloog ja vanemteadur Kati Orru, kes uurib praegu energia-, transpordi- ja kommunikatsioonisüsteemide säästlikumaks muutmise võimalusi ning Katrin Männik, TLÜ avatud akadeemia juhataja, tehnoloogia- ja innovatsiooniekspert. Neile lisaks osaleb aruteludes ettevõtjaid ehituse, energeetika ja IT valdkonnast, sinise majanduse asjatundjaid. Kuuleb teemakohaseid edulugusid Eesti eri paigust. Seminari modereerib Teaduspargi Tehnopol rohetehnoloogia valdkonna juht Ragmar Saksing.
 
Lääne-Harju vald on otsustanud luua ja järk-järgult ellu rakendada rohelisel mõtteviisil põhineva elu- ja töökeskkonna mudeli. Kogukonna eestvedamisel sündinud algatus kannab koondnime "Roheline vald", ning seda veab eest initsiatiivgrupp, kuhu kuulub nii kogukonnaaktiviste, ettevõtjaid kui ka erinevate valdkondade eksperte, kelle ühine soov on, et terve Lääne-Harju vald oleks puhas, nutikaid lahendusi kasutav, loodus- ja inimsõbralik elukeskkond nii lähemas kui kaugemas tulevikus, koosloome kaudu arendatud omavalitsus.
 
"Tahame kaasa haarata meie kogukonna erinevad liikmed, et koos hakata mõtlema, kuidas kõige paremini omavalitsuse tasandil hakata samm-sammult koostöös terve elukeskkonna poole liikuma. Kõik vallas elavad ja tegutsevad inimesed tahavad, et meie õhk ja vesi oleksid puhtad, loodus hoitud ning igapäevane elukorraldus sujuv ja hästi korraldatud. Terve maailm liigub sealjuures arukamate ja rohelisemate lahenduste poole. Ka Eestis mõtlevad mitmed teised vallad samas suunas. Sellel seminaril saame silmast silma kokku ja kogume edasisteks sammudeks mõtteid ja inspiratsiooni," sõnas Lääne-Harju vallavanem Jaanus Saat.
Tegemist on esimese sellelaadse sündmusega Eestis, millele tulevikus loodetakse lisa. "Usume, et oleme alles pika tee alguses ja mida rohkem teeme omavahel koostööd, jagame parimaid teadmisi, ideid ja praktikaid, seda kiiremini ning kaugemale jõuame," sõnas Saat.
 
Seminari ettekanded ja arutelud jäädvustatakse, et neid hiljem huvilistega jagada.