« Tagasi

COVID-19 olukorra ülevaade Lääne-Harju vallas 26.04 – 30.04.2021

Terviseameti andmetel on Lääne-Harju valda lisandunud sel nädalal 15 nakatunut.

Koroonaviirusesse nakatumine on hakanud vähenema ning vähenemas on ka haiglaravi vajavate koroonapatsientide arv. Siiski on haigestumise tase veel väga kõrge. Seetõttu peame ühiselt pingutama, et olukord jätkuvalt paraneks ja saaksime järk-järgult naasta tavapärase elukorralduse juurde.

Vaktsineerimine

 • Lääne-Harju massvaktsineerimine toimus laupäeval, 24. aprillil Paldiski Vene Põhikoolis (Peetri tn 26). Covid-19 viiruse vastu olid oodatud vaktsineerima kõik Paldiski piirkonnas elavad 60-aastased ja vanemad inimesed ning ka riskigruppi kuulujad, seda vanusest olenemata. Vaktsineeriti Pfizeri/BioNTechi vaktsiiniga. Talgute raames said viirusekaitse 181 inimest.
 • Järgmised vaktsineerimistalgud toimuvad järgmisel reedel, 7. mail ajavahemikus 17.00 – 20.00 Paldiski Vene Põhikoolis. Vaktsineerima on oodatud kõik Lääne-Harju vallas elavad inimesed vanuses 50 ja vanemad. Oluline ei ole ka see, kuhu perearsti nimistusse te kuulute. Vaktsineeritakse Pfizeri/BioNTechi vaktsiiniga. Registreeruda saab alates 3. maist kuni 6. maini kella 9-17 telefonil 6741 241 ja 7. mail kella 9.00-15.00 samuti telefonil 6741 241. Kohapeal vaktsineeritakse ka järjekorra alusel ehk siis eelnev registreerimine ei ole vajalik, kuid on soovituslik, et saaksime arvestada vaktsiinidooside arvuga ning kohapeal tagada sujuva teeninduse. Vallavalitsus pakub ka transpordi võimalust, seda saab tellida samuti telefonil 6741 241. Infot saab valla infotelefonilt 677 6910 (tööaegadel.
 • Vaktsineerimisest veel: Eesti Haigekassa kogub informatsiooni eakate ja riskigruppi kuuluvate inimeste vaktsineerimisvajaduste kohta kodudes. Peatselt on algamas Eestis Jansseni vaktsiini manustamine eakatele. Tegu on ühedoosise vaktsiiniga ja sobib seega ka kodus olevate inimeste vaktsineerimiseks. Palume infot kõigi nende kohta, kes ei ole võimelised perearstikeskustesse või haiglatesse vaktsineerima minema, et ka nemad saaksid viirusekaitse kätte. Selleks palume võtta ühendust Lääne-Harju valla sotsiaalosakonna juhatajaga, kelle kontaktid on: Anneli Sert, anneli.sert@laaneharju.ee, 677 69 30

Vaktsineerimisega saame viiruse seljatatud ning naasta taas tavapärasesse elurütmi. Elanikkonna laiema vaktsineerimisega alustatakse kevade lõpus. Soovitame tungivalt minna vaktsineerima niipea, kui selleks võimalust pakutakse.  Usaldusväärset infot leiad leheküljelt www.vaktsineeri.ee

Olukord valla lasteaedades ja koolides

Teateid nakatumisjuhtumite kohta valla koolides ei ole. Kõik koolid olid distantsõppel. Uuest nädalast on kontaktõpe osaliselt taastunud ja kooli oodatakse 3. maist:

 • Paldiski Ühisgümnaasiumis 1.- 4. ja 9. ja 12. klasse
 • Paldiski Vene Põhikoolis 1.- 4.  ja 9. klasse
 • Laulasmaa Koolis 1.- 4. ja 9. klasse
 • Vasalemma Põhikoolis 1.- 4. ja 9. klasse
 • Padise Põhikoolis 1.- 4. ja 9. klasse
 • Risti Koolis 1.- 4. ja 9. klasse

Ülejäänud klassid jätkavad distantsõppel.

Olukord sotsiaalhoolekandeasutustes

 • Lääne-Harju Valla Tugikeskus, Benita Kodu ja A Hoolekandeteenuste Paldiski üksused on viirusevabad.
 • Karjaküla Sotsiaalkeskuses üks haigusjuhtum.  Asutus on järgmised 2 nädalat karantiinis.

Meetmed ja piirangud

Koroonaviiruse leviku olukord on paranenud ja liigume õigel teel. Sellegipoolest on haigestumise tase veel väga kõrge. Oht ei ole möödas ja peame jääma ettevaatlikuks ka ilmade soojenedes, et nakkuse levik uuesti tõusma ei hakkaks. Kui püsime õigel teel ja olukorra paranemine jätkub, saame naasta ohutult tavapärase elukorralduse juurde.

Koroonaviiruse leviku olukorra paranedes hakkavad piirangud järk-järgult leevenema. Valitsus leevendab piiranguid eri valdkondades etapiviisiliselt vastavalt viiruse leviku olukorrale ja tegevuste iseloomule.

 • Alates 26. aprillist saab õues sportida, treenida ning huvihariduse ja -tegevusega tegeleda kuni 10-liikmelises rühmas, kuhu kuulub ka juhendaja. Õues liikudes tuleb endiselt hoida teiste inimestega turvalist vahemaad. Teised piirangud kehtivad kuni 2. maini.
 • Alates 3. maist lubatakse kontaktõppele 1.–4. ning 9. ja 12. klassi õpilased. Ruumi-, lahtiolekuaja ja liikumispiiranguga avatakse poed, lubatakse toitlustusasutuse välialadel einestada ning külastada muuseume, näitusasutusi ja jumalateenistusi. Täiendavate nõuete järgimisel saab ka siseruumides sportida, treenida, läbi viia noorsootööd, huvitegevust ja täiendõpet, õues on lubatud spordi- ja liikumisüritused. Avalikes siseruumides tuleb endiselt järgida 2+2 reeglit ja kanda maski.
 • 3. maist leevenevad piirangud ka siseruumides treeningute osas. Siseruumides on alates 3. maist lubatud treening ainult 2+2 reegli põhimõttel, näiteks koos juhendajaga treenimine või tennises paarismängu mängimine. Rühmatreening lubatud ei ole.
 • Alates 3. maist tohib külastada muuseume ja näitusasutusi, kui peetakse kinni 2+2 liikumispiirangust ja 25 protsendi täitumuse nõudest. Muuseumite ja näituste uksed tuleb sulgeda kell 19. Samade nõuetega tuleb arvestada ka jumalateenistuste korraldamisel.
 • Välitingimustes on avalikud koosolekud ja jumalateenistused lubatud kuni 150 osavõtjaga ja kuni 10-liikmelistes gruppides, ajapiirang on kell 21. Muud avalikud üritused ja meelelahutus on endiselt piiratud.
 • Toitlustuskohtades jääb siseruumides lubatuks vaid toidu kaasamüük, välialad tohivad klientide jaoks olla avatud kuni kella 21ni õhtul, laudkondade suurus ei tohi ületada 10 inimest ning arvestada tuleb 50-protsendilise täitumuse nõudega.
 • Poed võivad alates 3. maist avada klientide jaoks uksed, kui arvestavad 2+2 reegli ja 25-protsendilise ruumitäitumuse nõude täitmisega.

Kõikjal avalikes siseruumides kehtib 3. maist edasi 2+2 reegel ja maskikandmise kohustus.

Kehtima jääb piirang avalikele üritustele siseruumides, see tähendab ka kinodele, teatritele ja meelelahutuskohtadele. Samuti jäävad veel suletuks spaad ja saunad, basseine võib kasutada vaid sportlikuks treeninguks.

Värskeim info piirangutest ja nende leevendamisest: www.kriis.ee/et/kehtivad-piirangud-ja-nende-leevendused.

Veel olulist infot:

 • Haiguspäevade varasem hüvitamine jätkub aasta lõpuni. Maist jõustuvate seadusemuudatustega pikeneb alates jaanuarist kehtinud haiguspäevade varasem hüvitamine kuni 2021. aasta lõpuni, et võimaldada inimestel juba esimeste haigussümptomite ilmnemisel või nakatunu lähikontaktseks osutumisel töölt koju jääda, aidates säilitada nende sissetulekuid.
 • Kui teil on infot abivajavast eakast, andke teada vallavalitsusele telefonil 677 6930 või e-posti aadressil sotsiaal@laaneharju.ee. Vähekindlustatud isikutel, kes vajavad maske, palume pöörduda piirkonna sotsiaaltöötaja poole.

Lääne-Harju vallavalitsuse infotelefon 677 6910 (tööaegadel), e-post kriis@laaneharju.ee

Riigi infotelefon 1247, www.kriis.ee