« Tagasi

Nädalavahetusel oodatakse vaktsineerima 1956. aastal ja varem sündinud inimesi

Sel reedel, laupäeval ja pühapäeval vaktsineeritakse 1956. aastal ja varem sündinud inimesi ning 1961. aastal ja varem sündinud COVID-19 riskirühma kuuluvaid inimesi sõltumata nende elukohast. Vaktsineerimisi teevad üle Eesti 27 perearstikeskust, 15 haiglat ning seitse eratervishoiuteenuse osutajat.

Täna saabub Eestisse üks senini suuremaid vaktsiinikoguseid – 45 600 doosi AstraZeneca COVID-19 vaktsiini Vaxzevria. Osa sellest tarnest suunatakse teise vaktsiinidoosi katteks neile inimestele, kes said esimese vaktsiinisüsti veebruari keskpaigas. 9000 vaktsiinidoosi suunatakse perearstidele oma nimistu riskirühma inimeste vaktsineerimiseks uuel, 5. aprilliga algaval nädalal.

Haiglatest vaktsineerivad nädalavahetusel Läänemaa Haigla, Hiiumaa Haigla, Ida-Viru Keskhaigla, Jõgeva Haigla, Järvamaa Haigla, Rakvere Haigla, Põlva Haigla, Pärnu haigla, Raplamaa Haigla, Kuressaare Haigla, Põhja-Eesti Regionaalhaigla, Tallinna Lastehaigla, Tartu Ülikooli Kliinikum, Valga Haigla, Viljandi Haigla.
 
Eratervishoiuasutustest vaktsineerib Medicum Tallinnas, Loksal ja Maardus, Tervisekeskus Corrigo ja S Silmarõõm OÜ Ida-Virumaal, Confido Lääne-Virumaal ja Tallinnas, Qvalitas Tallinnas ja Tartus, Tallinna Eriarstikeskus vaktsineerib Tallinnas ning Medita kliinik Tartus.  
 
Perearstikeskused võtavad oma riskirühma kuuluvate patsientidega jätkuvalt ise ühendust.
Vaktsineerimisaja broneerimise võimalus on digiregistratuuris avatud kõigile 1956. aastal ja varem sündinud inimestele ning 1961. aastal ja varem sündinud riskirühma kuuluvatele inimestele. Inimene saab ise kontrollida enda riskirühma kuulumist patsiendiportaalis digilugu.ee, sellekohane teavitus on lisatud patsiendiportaali avalehel vasakusse serva. COVID-19 riskirühma kuulub Eestis ligi 370 000 inimest, kes on arvatud COVID-19 raske haigestumise suhtes kõrgemas riskis olevaks viimase viie aasta jooksul põhidiagnoosina märgitud diagnooside ja väljastatud ravimiretseptide alusel.
 
Ametlik info COVID-19 vaktsineerimise kohta Eestis on leitav: vaktsineeri.ee, korduma kippuvad küsimused: kkk.kriis.ee/et Koroonakriisi kohta saab küsimusi esitada riigiinfo telefonile 1247.