« Tagasi

Lääne-Harju valda külastas Riigikogu liige ja keskkonnakomisjoni liige Timo Suslov

Täna külastas Lääne-Harju valda Riigikogu ja tolle keskkonnakomisjoni liige Timo Suslov. Visiidil keskenduti meie valla jäätmekorraldusele, tulevikutehnoloogiatele ning ringmajandusele.
 
Alustuseks rääkisid abivallavanem Erki Ruben, keskkonna ja planeeringute osakonna juhataja Kerli Lambing ning nõunik Marika Ilves külalisega valla jäätmekorraldusest, Lääne-Harju ja Saue valdade ühisest jäätmekavast ning tulevikuplaanidest. Samuti tollest, kuidas saaks lähivallad oma jõud ühendada, et muuta jäätmete äraandmine, sorteerimine ja ringlussevõtt efektiivsemaks.
 
Seejärel tehti ekskursioon A.L.A.R.A AS-is, kus sealne keskkonnatehnika spetsialist Alari Kruusvall näitas endise tuumaobjekti valdusi ning rääkis radioaktiivsete jäätmete vaheladustamisest.
 
Külastus lõppes Vasalemmas asuvas Akso-Haus OÜ-s, kus meid võõrustasid juhatuse liige Andres Samarüütel ja ärikliendi müügi- ja projektijuht Oskar Stern.
Akso Haus OÜ projekteerib ja toodab moodulmaju juba alates aastast 2004. Peamiselt keskendutakse suurtele kinnisvaraarendustele ja sotsiaalobjektidele (koolid, lasteaiad, hooldekodud), kuid valmistatakse ka väiksemaid objekte nagu eramajad, suvilad, poed jne.
 
Tootmine järgib igati ringmajanduse põhimõtteid ning paigaldatud majad on teisaldatavad hiljem teistesse kohtadesse, samuti ka lihtsasti muudetavad (saab mooduleid juurde lisada või ära võtta). Ka on võimalik hoone kunagi hiljem tehasesse tagastada (kui seda mujale pole paigutada võimalik), kus hinnatakse põhjalikult, kas see läheb uuesti kasutusse või utiliseeritakse kõiki keskkonnanõudeid järgides.