« Tagasi

Muudatused liikluses ja ühistranspordis 3. augustil toimuva triatlonivõistluse IRONMAN TALLINN ajal

Seoses 3. augustil toimuva täispika triatloni IRONMAN TALLINN rattadistantsiga on väljaspool Tallinna ajavahemikul 7:00 – 17:30 liikluseks suletud järgmised teed: Hüüru – Kiia – Vääna – Viti – Vääna-Jõesuu – Keila-Joa – Vääna – Kiia – Hüüru – Harku – Instituudi tee Laagrini – Tallinna väike ringtee Laagrist Sakuni.
Muutub Rannamõisa-Kloogaranna maanteel sõitvate bussiliinide 108, 111A, 124, 127, 127A ja 128 ning Paldiski maanteel sõitvate busside 112, 118, 145 ja 146 liikumine.  
Bussiliinid 108 ja 124 lõpetavad oma marsruudi Vääna-Vitis, edasi saab sõita asendusbussiga. Tallinna poole bussid väljuvad Vääna-Vitist oma sõiduplaani järgi.
Bussiliinidelt 127, 127A ja 128 toimub ümberistumine Vääna-Vitis asendusbussidele, mis viivad reisijaid Keila-Joale. Sealt edasi toimub ümberistumine pilvebussile, et sõita Laulasmaale ja Kloogaranda. Pilvebuss ootab Keila-Joa mõisa peatusel. Tallinna poole bussid väljuvad Kloogarannast ja Vääna-Vitist sõiduplaani järgi.
Bussiliin 127, mis sõidab marsruudil Tallinn - Tabasalu - Sõrve - Vääna - Keila-Joa – Kloogaranna sõidab suletud teede tõttu samal marsruudil mis 127A.
Bussiliin 111A sõidab marsruudil Tallinn – Tabasalu – Vatsla ning tagasi Vatsla – Tabasalu – Tallinn. Harku piirkond jääb teenindamata.
Bussiliin 124 sõidab marsruudil Mustamäe – Haabersti – Tabasalu – Vääna-Viti. Harkujärve piirkond jääb teenindamata.
 
Alates Haabersti ringristmikust kuni Kiia-Paldiski mnt ristini ning Kiia – Vääna teed on suletud.
Bussiliinid 145 ja 146 sõidavad mööda Pärnu maanteed Keilani ja sealt edasi oma marsruudil. Bussipeatused kogu marsruudil Tallinnast Keilani jäävad teenindamata. Marsruudile lisanduvad Vääna-Pääsküla ja Urda peatused.
NB! Liin 145 Paldiski – Keila – Tallinn väljumisega 6:35 on samuti ümber suunatud Pärnu maanteele.
Bussiliin 112 jääb teenindamata. Laagrisse sõitmiseks saab kasutada liine 145 ja 146 ning peatusi Vana-Pääsküla või Urda.
Bussiliin 118 jääb teenindamata. Väänasse sõitmiseks saab kasutada Rannamõisa teel sõitvaid busse ning ümber istuda Vääna-Vitis asendusbussile.
 
Juhime tähelepanu, et 3. augustil võivad võistlusega seotud ettenägematutel asjaoludel esineda hilinemised lääne suuna liinidel.
Põhja-Eesti Ühistranspordikeskus ja IRONMAN Tallinna korraldajad vabandavad liiklusmuudatustest tingitud võimalike ebamugavuste pärast ning loodavad elanike mõistvale suhtumisele ja võistlejaid toetavale kaasaelamisele!
Ürituse ajal saab liikluskorraldust puudutavat teavet infotelefonilt numbril 53001707.
Liikluskorralduse muudatuse info: trismile.ee/liiklus ja eu.ironman.com/tallinn
Bussiliikluse info: ytkpohja.ee
Bussidessse paigaldatakse liiklusteavitused triatloni kaardiga. Vastavad infotahvlid paigaldatakse ka võistluse ajaks suletud ala bussipeatustesse.