« Tagasi

Planeeringute andmekogu - esimene samm valdkonna digitaliseerimisel

Rahandusministeerium on valmis saanud üleriigilise planeeringute andmekogu (PLANK), kust on 17. oktoobrist leitavad kehtestatud planeeringud digikujul. 1. novembrist muutub PLANK kohustuslikuks – uude keskkonda tuleb esitada kõik kehtestatavad planeeringud.
17. oktoobril toimub rahandusministeeriumis ka andmekogu avalik tutvustamine.

Andmekogu eesmärk on teha planeeringutest huvitatud isikutel planeeringute otsimise aeg lihtsamaks ning kiiremaks. Uuest andmekogust on võimalik igaühel kiiresti ning mugavalt kätte saada kõik kehtivad planeeringumaterjalid.

Toome Teieni olulised muudatused, mida toob endaga kaasa planeeringute andmekogu digitaliseerimine.
- Üleriigiline planeeringute andmekogu (PLANK) vähendab ka omavalitsuse koormust, seda hinnanguliselt kuni 70%.
- Digitaliseerimisega tagatakse planeeringute asjakohasus ning võimaldab huvipooltel olla kindlad, et tegemist on kõige kaasaegsema planeeringuga ning selle põhjal saab hakata koostama näiteks ehitusprojekti.
- Hinnanguliselt võtab uuest keskkonnast planeeringute leidmine aega 5-15min.
- Olulise märksõnana on kasutajamugavus.

Kokkuvõttes on digitaliseerimine oluline samm kogu protsessi paremaks muutmisel, rohkem infot leiab: https://planeerimine.ee/digi/plank/

Kasutatud info pärineb rahandusministeeriumi blogist, milles selgitas milleks sellist andmekogu vaja on, rahandusministeeriumi ruumilise planeerimise osakonna nõunik Kermo Mägi. Põhjalikumalt saab blogist ise lugeda juba täpsemalt SIIN.