« Tagasi

Laste seksuaalse väärkohtlemise vastu saab võidelda igaüks

Täna on laste seksuaalse väärkohatlemise vastane päev ning Justiitsministeerium koos partneritega tuletab meelde, et abivajaja lapse märkamine ja temast teavitamine on iga kodaniku kohustus!
 
Kas teadsid, et seksuaalne väärkohtlemine puudutab elu jooksul pea iga kolmandat last? Ehkki professionaalseid abivõimalusi on Eestis üha rohkem, ei jõua vajalik tugi paraku iga lapseni. Vajalik abi jõuab lasteni vaid siis, kui neist laste heaolu nimel töötavatele spetsialistidele teada anda.
 
Teata abivajajast lapsest kohalikku omavalitsust või helista lasteabitelefonile 166 111. Samal numbril saab nõu küsida mistahes lastega seotud teemal.
Lasteabitelefoni konsultandiga saab vestelda ka veebilehel lasteabi.ee või kirjutades info@lasteabi.ee.
 
Kui kellegi elu või tervis on ohus, helista viivitamatult 112.
 
Lapse seksuaalse väärkohtlemise kahtluse korral tuleb temast teatada nii kiiresti kui võimalik. Säärase kogemusega lapse vaimsele ja füüsilise tervisele kaasnevad negatiivsed tagajärjed. Osa neist võib avalduda kohe, ent osa hilisemas tulevikus.
 
Lastemajad pakuvad professionaalset abi seksuaalse väärkohtlemise kahtlusega lastele. Lastemaja teenus on lastele turvaline, sõbralik ja privaatne. Lastemaja infotelefon 5854 5498 on kättesaadav E–N kl 8–17; R kl 8–15.30. Kirjutada võib aadressil info@lastemaja.ee.