« Tagasi

Lääne-Harju valla populaarsemad bussiliinid sõidavad Keila ja Laulasmaa, Paldiski ja Keila vahet ning Tammi ja Risti Kooli vahet

MTÜ Põhja-Eesti Ühistranspordikeskuse statistika järgi olid lõppenud aasta viimase kvartali populaarsemaid siseliinid nr 110 ehk Paldiski-Keila ja Keila-Paldiski liin, P1 ehk Risti kooli ja Tammi liin ning KV2 ehk Keila - Karjaküla - SOS lasteküla - Illurmaa - Klooga kool - Laulasmaa liin.

Populaarsemate peatuste esikolmik on järgmine – Spordihoone (kolme kuu peale kokku 1846 sisenemist), Karjaküla 933 ning Pargi 866 sisenemisega. Tihedalt kannul on Klooga Kooli peatus, kust sisenes 812 reisijat. Kõige vähem reisijaid sisenes Põllküla jaama, Pentagoni,  Niitvälja, Mäeklause ja Liisküla peatustest – kõigest 1-2 kolme kuu joosul. Kokku siseneti Lääne-Harju siseliinide bussidesse kolme kuu jooksul 20 945 korral – need on valideeritud reisijad. Kõige rohkem sõideti bussiga novembrikuus, detsembrikuus numbrid kahanesid ning seda suuresti pühade ja koolivaheaja arvelt.

Kokkuvõte bussiliinide kaupa

KV1 ehk Kloogaranna - Tammi - Põllküla - Klooga – Laulasmaa liinil oli  oktoobris 266, novembris 621, detsembris 327 reisijat. Populaarseim pealetuleku peatus oli Spordihoone. Kõige vähem reisijaid siseneb Kõltsu mõisa ja Türnpu pargi peatustest, sealjuures novembris ega detsembris ei tulnud sealt keegi peale. Tolle liini hommikusel väljamisel oli möödunud aasta viimases kvartalis maksimaalseks korraga sisenejate arvuks 25.

KV2 ehk Keila - Karjaküla - SOS lasteküla - Illurmaa - Klooga kool - Laulasmaa liinil sõitis oktoobris 815, novembris 1413, detsembris 802 reisijat. Ka siin olid populaarsemad sisenemispeatused Spordihoone ja Treppoja omad. Kõige vähem kaustati Kõltsu mõisa, Metsa-.Uuetoa ja Talu tee peatusi. Seal oli kolme kuu peale sisenemisi vaid ühel kuni kahel korral. Tolle liini hommikuse sõidu maksimaalne sisenejate arv oli 43. Peaagu samapalju (41 reisijat) sisenes sama liini kella 15.45-sele sõidule.

KV3 ehk SOS lasteküla - Karjaküla - Keila - Tammermaa - Lehola - Lodijärve - Klooga kool oli reisijate arv järgmine: oktoobris 47, novembris 347 ja detsembris 246. Kõige rohkem sisenemisi oli Lehola kooli ja Karjaküa peatustest. Kõige vähem sisenejaid Niitväljalt. Ohtu, Mõisahärra ja Kulna jaamast oli samuti vähe sisenejaid. Maksimaalne ühekordne sisenejate arv oli hommikusel liinil 8 ning pealelõunasel ajal 11.

Liinil P1 Tammi - Madise - Padise - Rummu - Ämari - Vasalemma - Padise - Risti kool (hommikune)  ja Risti kool - Padise - Vasalemma - Ämari - Rummu - Madise - Tammi – Klooga (õhtune) oli oktoobris 332, novembris 1063 ja detsembris

658 reisijat. Populaarsemad peatused olid Vasalemma Kool, Ämari ning Padise Kool. Kõige vähem sisenejaid oli Kasepere ja Mäeklause peatustest. Hommikuse liini algpeatus on Tammi tee, sealt polnud üldse sisenejaid. Esimesed stabiilsed valideerimised on Karilepa peatusest, mis on 11km kaugusel algpeatusest. Hommikusel väljumisel oli maksimaalselt 37 sisenejat, 13.50 väljumisel 35 ning 15.30 maksimaalselt 11.

P2 liinil ehk Risti kool - Pae - Audevälja - Kobru - Padise - Hatu - Risti kool (hommikune) ja Risti kool - Hatu - Padise - Kobru - Audevälja - Pae - Risti kool (õhtune) oli oktoobris 270, novembris 277 ja detsembris 114 reisijat. Populaarsemad peatused Padise Kool, Risti Kool ja Metslõigu, kõige vähem sisenejaid oli Audevälja peatusest. Hommikusel väljumisel oli maksimaalselt 13 sisenejat, kell 13.40 maksimaalselt 10 ning kell 15.40 6. Valideerimiste järgi olid hommikuti esimesed sisenejaid Määramäe peatusest, mis on 10km algpeatusest. Hatu mõisa ja Hatu Roosi peatustest polnud ühtegi sisenejat.

Liinil P3 ehk Risti kool - Kurkse - Risti kool oli nn tagavaraliin, mis sõidab vaid siis, kui bussi peaks vajama mõni kooliõpilane. Seni on olnud null valideerijat.  

Liin P4 sõidab marsruudil Klooga - Raudkotka - Põllküla – Paldiski (hommikuti) ja Paldiski - Põllküla - Klooga - Laulasmaa - Lohusalu - Keila-Joa - Karjaküla - Paldisi (õhtuti). Tolle liini reisijate arv oli oktoobris 354, novembris 470   ja detsembris 363. Hommikuti on populaarseim peatus Klooga Kool. Muidu on rohkem sisenejaid ka Nikolai kiriku ja Peetri kindluse peatustest. Kõige vähem reisijaid tuleb bussi peale Raudteejaama ja Põllküla jaama peatustest. Hommikuti teeb buss sissesõidu Raudkotka peatusse, kuid seal sisenemisi polnud.

P5 liin sõidab hommikuti marsruudil Hatu - Risti kool - Rummu - Vasalemma - Ämari - Rummu - Madise - Paldiski ning õhtuti Paldiski - Madise - Rummu - Ämari - Vasalemma - Rummu - Padise - Risti kool. Numbrid järgmised: oktoobris 540, novembris 879 ja detsembris 518 reisijat. Populaarsemad peatused olid Nikolai kirik ja Rummu-Sireli, ebapopulaarsemad aga Liisküla ja Raudteejaam. Samuti on hommikuti Hatu mõisa peatusest sisenejaid haruharva.

Liin 110 sõidab marsruutidel Keila - Keila-Joa - Lohusalu -  Paldiski ja Paldiski - Lohusalu - Keila-Joa – Keila. Reisijaid oli oktoobris 3781, novembris 3596 ja detsembris 2846. Rohkelt tuleb rahvast peale Pargi, Karjaküla, Sadama tänava, Keila kiriku, Laulasmaa Kooli, Tervisekeskus/Harju KEK ja Keila-Joa peatustest. Peaaegu üldse ei ole sisenejaid aga Pentagoni, Kersalu, Karjaaia, Kultuurikeskus/Keskväljak ning Loigu peatustest.

Bussitransporti Harjumaal korraldab MTÜ Põhja-Eesti Ühistranspordikeskus. Info piletisüsteemi, tsoonide ja hindade kohta on leitav keskuse kodulehelt

Kõik kinnitatud sõiduplaanid on leitavad ühtsest riiklikust andmebaasist www.peatus.ee