« Tagasi

Avanenud on Kodanikuühiskonna Sihtkapitali (KÜSK) kogukonna eestvedaja stipendiumi taotlusvoor!

Nagu nimigi ütleb, on kogukonna eestvedaja stipendium mõeldud inimesele, kelle südameasi on juhtida oma kogukonnas toimuvat ja tõmmata kaasa teisi.

Taotluse esitamise tähtaeg on 10. jaanuar 2023. Stipendiumi saab taotleda eraisik iseendale.

Stipendiumi kasutamise periood on 1. aprill 2023 kuni 31. detsember 2023. Stipendiumi suurus on 5 000 eurot, mis on maksuvaba (tulumaksuseadus § 19 lõige 6). Stipendiumifond on kokku 100 000 eurot.

Stipendiumi eesmärk on motiveeritud ja kogukonna arendamiseks vajalike oskuste, teadmiste ja võimetega eestvedaja, kes on kogukonna elujõu kasvataja ja uute arengusammude innustaja. Kogukond on selle stipendiumi mõistes ühise eesmärgi nimel tegutsev, piirkondlikult määratletav ja ühe omavalitsuse territooriumil Eestis tegutsev inimeste rühm.

Stipendiumi taotlemisel tuleb koostada tegevuskava. Tegevuskava tulemuslikumaks ettevalmistamiseks ja elluviimiseks tuleb kaasata mentor, kes nõustab stipendiumi taotlejat kogu stipendiumi kasutamise perioodi vältel, saavutamaks seatud stipendiumi eesmärk. Sobiva mentori valib stipendiumi taotleja lähtuvalt planeeritud tegevuste iseloomust ja vajadusest ise.

Rohkem infot leiad siit.

Infoseminar toimub 30. novembril 2022 kell 13:00 keskkonnas Zoom.

Link infoseminarile