« Tagasi

Klooga koolimajas alustatakse sügisel õppimist temporühmades ning tehakse algust üldõpetusega

Klooga piirkonna hariduselu on huvitava ajalooga. Siin on lapsi õpetatud eesti keeles ja vene keeles. Täna on Laulasmaa Kooli Klooga koolimaja taas eestikeelne ja sügisel alustame nii oma viiendat õppeaastat.

Oleme kasvav koolimaja, kevadel lõpetasime õppeaasta 56 õpilasega ning sügisel alustab meid juba sammuke rohkem. Hoiame oma unistust kasvada 9.klassiliseks kooliks, mis ei tundugi nii võimatu, sest vajadus ja soov selle järele aina kasvab.

2022.aasta sügisel alustame 1. ja 2.klassis üldõpetuse ja kujundava hindamisega ning liigume igal aastal sellega klassi võrra edasi. Lisaks alustavad sügisel 1.klassi õpilased inglise keele õppimist keelekümblusprogrammi alusel ning sama metoodikat kasutame ka 2.klassi õpetamisel. Igal järgneval aastal liitub uus 1.klass programmiga ning alustanud õpilased jätkavad. Meie tublide inglise keele õpetajate initsiatiivil alustame sügisel inglise keele õpetamist 3.-6.klassini temporühmades, kus lapsed saavad vastavalt oma teadmistele ja oskustele õppida endale sobivas tempos. Tuleval sügisel alustame ka 5.klassis matemaatika ja eesti keele õpetamist osaliselt temporühmades, mis võimaldab lastel õppimist rohkem nautida.

Meie majas on lapsed igati toetatud vastavalt oma huvidele  ja õpisoovile. Meie 11st õpetajast 7 omandab ülikoolis kas oma esimest, teist või kolmandat kõrgharidust ning üks õpetaja alustab sügisel mikrokraadi omandamist. Meil töötab täiskohaga eripedagoog ning neli õpetajat õpivad ülikoolis eripedagoogikat. Lisaks on meil tööl psühholoog, abiõpetaja ja tugiisik. Meie õpetajad on tõeliselt õpihimulised ja ise õppijatena mõistavad nad väga hästi ka õpilasi.

Lisaks on meil koolis pikapäevarühm ja erinevad ringid, millest populaarsemad on spordiring, meisterdamine (puutöö), robootika, liiklus, laulukoor, solistid. Liitusime ka tüdrukute robootika ja tehnoloogiaringi programmiga Unicorn Squad (Ükssarvikute Liiga) ning sügisel hakkab tegus toimetamine ka seal.

Koolimaja kõrval asuvas Lääne-Harju kultuurikeskuse Klooga maja ruumides tegutseb Lääne-Harju Muusika- ja Kunstikooli filiaal, kus lapsed saavad õppida kunstikoolis ning õppida muusikakoolis kitarri ja klaverit. Samas majas saavad lapsed sisustada oma aega ka peale tunde, kui pikapäevarühm on läbi saanud. Oleme kujunemas koos naabermajaga endalegi märkamatult kogupäeva kooliks.

Augusti lõpus toimub meil lastevanemate koosolek, kus tutvustame veel kord oma uue õppeaasta plaane ning räägime tehtust, hoidke silm peal meie FB-lehel.

Kui te ei ole veel oma lapsele sobilikku kooli leidnud, siis alati võite julgelt infot küsida Laulasmaa Kooli Klooga koolimaja õppejuhilt, meil on veel pisut ruumi.

Nele Lavrikov

Laulasmaa Kooli Klooga koolimaja õppejuht

nele.lavrikov@kloogakool.ee

Telefon 551 9444