« Tagasi

Postiteenuse osutamine eriolukorras

AS-i Eesti Post teatel jätkub eriolukorra ajal postiteenuse osutamine postkontorites ning iseteeninduskanalites. Ajalehed ja kirjad jõuavad postkastidesse tavapäraselt.
Samuti jäävad avatuks kõik postipunktid, kuna ka eriolukorras on vajalik lepingujärgsete teenuste edasine osutamine senises ulatuses üle Eesti.
Seega jääb postiteenus toimima täies mahus, teenust pakuvad postkontorite ja kirjakandjate kõrval ka postipunktid. Postipunkt on postiasutus, kus postiteenuseid vahendab näiteks külapood või raamatukogu. Lääne-Harju vallas töötab postipunkt Kloogal ja Padisel. 
Samuti töötavad vallas järgmised pakiautomaadid: 
Paldiski Konsumi pakiautomaat 
Paldiski Maxima X pakiautomaat 
Omniva pakiautomaadid asuvad õues, kus nakatumise risk on madalam. Pakiautomaatide puutetundlikke ekraane puhastatakse pidevalt, kuid neid saab kasutada ka nii, et klient ei pea ühiskasutatavate pindadega füüsiliselt kokku puutuma. Omniva pakiautomaadi ekraan on kasutatav kinnastega ning kauba tasumisel on võimalik kõikides automaatides kasutada kontaktivaba viipemakset.
Inimkontaktide vähendamiseks postkontorites palub Eesti Post klientidel võimalusel eelistada iseteeninduskanaleid – e-poodi, kus saab postmargid ja ümbrikud tellida endale koju postkasti ning pakkide saatmiseks ja kättesaamiseks pakiautomaate. 
Ühtlasi palub ettevõte võimalusel maksta klientidel postkontoris pangakaardiga.