« Tagasi

Koondinfo eriolukorrast Lääne-Harju vallas seisuga 20.03.2020 kl 12:00

Tänase seisuga ei ole vallavalitsusel teada, kas ja kui palju on meie vallas koroonaviirusesse nakatunuid. Terviseamet ei väljasta vallavalitsusele infot nakatunute kohta.
 
Vallavalitsuse ja allasutuste töötajate seas praegu teadaolevaid nakatunuid ei ole. On töötajaid, kes viibivad ettevaatusabinõuna kodus karantiinis. Enamik vallavalitsuse töötajatest teeb kaugtööd ning kodanike vastuvõttu ei toimu. Tööajal vastatakse telefonidele ning e-kirjadele. Kodanikud saavad avaldusi esitada digitaalselt või jätta need vallamaja postkasti. Teeninduspunktid Keilas, Padisel ja Vasalemmas on suletud.
 
Riigi peamine fookus on endiselt vältida viiruse levikut riskirühmade seas (eakad ja kroonilisi haigusi põdevad inimesed ning tervishoiutöötajad ja teiste elutähtsate teenuste osutajad). Jätkuvalt on oluline tõsta elanikkonna terviseteadlikkust ja teadvustada, et vältides lähikontakte saame viiruse levikut aeglastuda ja tõkestada.
 
• Sotsiaalosakonna teated
Kui Teil on infot abivajavast eakast, siis andke sellest kindlasti teada telefonil 677 69 30 või e-posti aadressil sotsiaal@laaneharju.ee.
Ootame infot eakatest, kellel ei ole lähedasi ja kellel oleks vaja abi toidu- või apteegikauba koju saamisel.
Palume poes käia vaid inimestel, kes on terved - ainult nii suudame hoida tervena praegu eesliinil töötavaid kaubandustöötajaid, nende pereliikmed ja teisi kliente.
Palume eakatel enda tervise huvides mitte käia ise poes ja apteegis, vaid lasta seda teha enda noorematel pereliikmetel või küsida abi sotsiaaltöötajalt.
 
• Olukord valla lasteaedades
Täna ei ole lapsi toodud Rummu, Vasalemma, Padise (valverühm ette teavitamisega), Risti (valverühm ette teavitamisega), Paldiski Sipsiku ja Laulasmaa Kooli Lehola lasteaeda.
Paldiski lasteaias Naerulind on 4 last, Laulasmaa Kooli Klooga lasteaias 5 last ja Laulasmaa Kooli Laulasmaa lasteaias 1 laps. Karjaküla lasteaed on suletud.
 
• Vallasisene transport
Põhja-Eesti Ühistranspordikeskus peatab alates 19.03 Lääne-Harju Lääne 3 siseliinide osa 4 - P4, P5 tulenevalt reisijate puudumisest.
Eelnevalt on alates 16.03 peatatud järgmised Lääne-Harju liinid : Lääne-Harju Lääne 3 siseliinide osa 1 (KV1 – KV7); Lääne-Harju Lääne 3 siseliinide osa 2 (VV1 – VV3) ja Lääne-Harju Lääne 3 siseliinide osa 3 (P1 – P3). Praeguseks sõidab ainult liin 110.
 
• Muud teated
Tutvuge kaupluste infoga, sest poed on lühendanud lahtioleku aegasid!
 
Laulasmaa SPA peatas alates 16.03 teenuse pakkumise.
 
Mitmed kohalikud söögikohad pakuvad kaasamüügi ja kohaletoimetamise teenust.
 
Elron on korrigeerinud Läänesuuna sõiduplaani ajavahemikus 19.03-22.03, täpsem info Elroni kodulehel. Lisaks on Elroni rongides vähendatud piletimüüjate arvu. Piletid soovitatakse osta internetist või rongides asuvatest piletiautomaatidest.
 
EELK Harju-Madise koguduse teatel on kirik sel nädalal avatud KOLMAPÄEVAL, REEDEL ja PÜHAPÄEVAL kell 11.00 – 12.15.
 
Ka need vanemad, kes ei ole abielus. saavad nüüd lapse sünni registreerimise avaldust esitada e-rahvastikuregistris, kui laps on sündinud Eesti sünnitushaiglas. Täpsem info selle kohta valla kodulehel.