« Tagasi

Harjumaa maakonnaliinide bussides ei toimu alates 5. oktoobrist esiuksest sisenedes piletite müüki

MTÜ Põhja-Eesti Ühistranspordikeskus, toetudes Terviseameti andmetele, otsustas sulgeda Harju maakonna liinibussidel esiuksed sisenemiseks ja peatada piletimüük alates 5. oktoobrist 2020.
 
Viimase 14 päeva haigestumus 100 000 inimese kohta Harjumaal on 59,3 nakatunut. Enamus bussijuhte on vanuse poolest riskirühmas, siis ajendatult soovist vähendada bussijuhtide nakatumisohtu tegid Põhja-Eesti Ühistranspordikeskus ja Harju maakonna avaliku teenindamise lepingute vedajad, Maanteeameti toetusel, üksmeelse otsuse esiuste sulgemiste osas.
 
Esiuste sulgemist laiendatakse Põhja-Eesti Ühistranspordikeskuse tegevuspiirkonnas nendele Lääne-Viru (18V), Lääne (711; 712 ja 732) ja Rapla (25 ja 31) maakonna liinidele, mis alustavad või lõpetavad Harjumaal.
 
Panustame Eesti inimeste mõistlikule ja vastutustundlikule käitumisele järgnevate nädalate jooksul, kui viiruse kontrolli alla saamine on olulise tähtsusega. Kui tunnete ennast haigena, siis palume mitte kasutada ühistransporti ega liikuda väljas, vaid jääda koju. Kui kasutate ühistransporti tervena soovitame kasutada isikukaitse- ja desinfitseerimisvahendeid järjepidevalt.
 
Kasutusele võetavate meetmete ajaperioodiks jääb hetkel 05.-11. oktoober, mille järgselt tehakse kokkuvõtted ja otsustatakse kas meetmete kasutamist pikendatakse ühe nädala võrra.
 
Lisainfot viiruse kohta leiate siit.
 
MTÜ Põhja-Eesti Ühistranspordikeskus
info@ytkpohja.ee
tel 640 6780