« Tagasi

Eriolukorra ülevaade 30.03

Eestis koroonaviiruse diagnoosi saanud inimeste arv on 715, nendest Harjumaal 238. Kokku on tehtud 11252 testi. Paranenud on 22 inimest.
 
Nädalavahetusel oli jätkuvalt probleemiks suured rahvamassid Keila-Joal, Laulasmaal, Lohusalu ja Pakri poolsaarel. Vallavalitsus ja politsei otsivad probleemile lahendusi.
 
Karjaküla Sotsiaalkeskuses tänase seisuga nakatunuid ei ole.
 
Politsei- ja Piirivalveameti andmetel on Lääne-Harju vallas kokku 77 inimest, kes on andnud allkirja, et püsivad kaks nädalat kodus karantiinis. Valdav enamus nendest elab Laulasmaa piirkonnast (ca 40) ja Paldiski linns (26). NB! Tegemist ei ole teadaolevalt viirusekandjatega, vaid inimestega, kes on viibinud riskipiirkonnas ja peavad viibima 14 päeva kodus karantiinis.
 
Alates tänasest tagab vallavalitsus sooja lõunasöögi 90 lapsele. Vallavalitsuse haldusosakonna ja allasutuste töötajad viivad toidu neile koju.
 
Lasteaedades kohal lapsi järgnevalt: Klooga lasteaed – 4 last, Lehola lasteaed – 3 last, Paldiski Naerulind – 2 last, Paldiski Sipsik – 3 last, Padise lasteaed – 1 laps (valverühm ette teavitamisega),  Rummu lasteaed – 0, Vasalemma lasteaed – 0, Risti lasteaed – 0 (valverühm etteteavitamisega,) Laulasmaa lasteaed – 0 . Karjaküla lasteaed on kinni.
 
Paldiskis asuv Lasteaed Naerulind on valmisolekus tagada ööpäevaringe lastehoid nendele lastele, kelle vanemad on seoses eriolukorraga tööl (kiirabi- ja politseitöötajad jt).
 
Kui Teil on infot abivajavast eakast, siis andke sellest kindlasti teada telefonil 677 69 30 või e-posti aadressil sotsiaal@laaneharju.ee. Ootame infot eakatest, kellel oleks vaja abi toidu- või apteegikauba koju saamisel.
 
Olulised kontaktid
Sotsiaalosakonna infotelefon 677 6930 ja e-post sotsiaal@laaneharju.ee
Lääne-Harju valla kriisikomisjoni e-post kriis@laaneharju.ee
Vabariigi Valitsuse eriolukorra koduleht www.kriis.ee