« Tagasi

Eriolukorra teated seisuga 23.03.2020 kell 11:00

Eestis koroonaviiruse diagnoosi saanud inimeste arv on 352, nendest Harjumaal 128.
 
Noorte kogunemised
Vallavalitsus on saanud mitmeid murelikke teateid seoses laste ja noorte kogunemistega õues. Paneme kõigile lastevanematele südamele, et Te selgitaksite lastele, miks ei tohi praegusel ajal koguneda suuremates kampades. Ka värskes õhus koos viibides on võimalik viiruse levimine. Tundke huvi oma laste tegemise vastu ning selgitage neile olukorda. 
 
Populaarsed kohad vallas
Saime möödunud nädalavahetusel mitu kirja seoses Keila-Joa ja Peraküla ranna külastatavusega. Ilusad ilmad on meelitanud inimesed õue ning meie valla inimesed on mures viiruse leviku pärast nende kodukohas. Tegemist on praegu üle-eestilise probleemiga, kus kodus viibivad inimesed tulevad terviseradadele ja loodusesse jalutama, unustades kõige tavalisemad nõuded praeguses eriolukorras. Vallavalitsus koostöös politseiga püüab leida lahenduse antud olukorrale.
 
Vabatahtlike kaasamine
Päästeamet andis eelmisel nädalal soovituse vabatahtlike kaasamiseks. Vallavalitsuse poolt koordineerib vabatahtlike tööd Anneli Sert (anneli.sert@laaneharju.ee). Lisaks on määratud igale piirkonnale vabatahtlike koordinaator: Käti Teär – Paldiski, Tuuli Edur – Keila prk., Annika Laats –Padise prk. ja Kerli Lambing – Vasalemma prk. Arvestades olukorda, võib meie vallas vabatahtlike abi vaja minna esmajärjekorras hooldekodudes. Vabatahtlikud saavad ennast kirja panna, saates e-kirja anneli.sert@laaneharju.ee.
 
Isikukaitsevahendid
Päästeamet on eraldanud meie vallale maske. Lisaks tegeleme ka muude isikukaitsevahendite soetamisega.
 
Olukorrast valla lasteaedades
Ühtegi last ei ole lasteaeda toodud Vasalemma, Padise ja Risti lasteaias, kus töötab valverühm etteteavitamisega. Karjaküla lasteaed on kinni. Teistes lasteaedades on kohal lapsi järgnevalt: Rummu – 2 last
Paldiski Sipsik – 1 laps
Paldiski Naerulind – 4 last
Lehola lasteaed – 3 last
Klooga lasteaed – 4 last
Laulasmaa lasteaed – 1 laps
 
Muud teated
Risti kirik annab teada, et seoses koroonaviiruse levikuga riigis peab Risti kogudus teenistusi kuni eriolukorra lõpuni video vahendusel. Rohkem infot leiab koguduse kodulehelt www.ristikirik.ee
 
Elroni teatel muutuvad alates esmaspäevast, 23. märtsist sõiduplaanid, kuna kehtiva eriolukorra tõttu liiguvad inimesed oluliselt vähem Täpsem info Elroni kodulehel.
 
Vallavalitsuse sotsiaalosakonna infotelefon 677 6930 ja e-post sotsiaal@laaneharju.ee 
Lääne-Harju valla kriisikomisjoni e-post kriis@laaneharju.ee