« Tagasi

Eriolukorra teated 27. aprillil

Eestis koroonaviiruse diagnoosi saanud inimeste arv on 1647, nendest Harjumaal 579. Kokku
on tehtud 48 406 testi. Haigusest on paranenud 233 inimest. Tänase seisuga on haiglaravil 95 inimest. Kõige rohkem on nakatunuid vanuses 55-59 eluaastat (191 inimest).
 
Vabariigi Valitsus otsustas pikendada koroonaviiruse levikust tingitud ja algselt 1. maini
kehtestatud eriolukorda Eestis kuni 17. maini (kaasa arvatud).
See ei tähenda piirangute lõppemist alates 18. maist. Valitsus pikendas riigis kehtivat eriolukorda, et oleks võimalik rakendada tõhusalt haiguse leviku ja kontrolli jaoks vajalikke meetmeid. Need on jätkuvalt põhjendatud, arvestades, et Eestis tuvastatakse üha uusi nakatunuid ja haiguskoldeid.
Osasid piiranguid hakatakse tõenäoliselt leevendama varem ning teised jäävad kehtima ka pärast
eriolukorra lõppu. Samas on piirangute leevendamise eelduseks ja sellega kaasnevaks kohustuseks ka edaspidi vajalike käitumis- ja hügieenireeglite järgimine. Esimene leevendus oli plaanilise ravi taastamine meditsiiniasutustes. Järgmised sammud suunatakse majanduse elavdamisele, tehes seda mõistlikult ja tasakaalukalt.
Kriisist väljumise strateegia, mis näeb ette piirangute etapiviisilise leevendamise eesmärgid, põhimõtted ja piirangutest loobumise kava, kinnitatakse valitsuses sel nädalal. Piirangute leevendamist hakkab korra nädalas arutama koroonaviiruse levikuga seotud sündmuste ning
rahvatervise ja majanduse probleemide lahendamisega tegelev valitsuskomisjon.
 
Politsei- ja Piirivalveameti andmetel on Lääne-Harju vallas tänase seisuga kokku 26 inimest, kes onandnud allkirja, et püsivad kaks nädalat kodus karantiinis. Nende jaotus: Paldiski linnas 3; endise Padise valla piirkonnas 3; Rummu, Ämari ja Vasalemma piirkonnas 3; Lehola, Kulna ja Klooga piirkonnas 10 ning Tuulna, Laulasmaa, Lohusalu, Keila-Joa, Karjaküla piirkonnas 7. NB! Tegemist ei ole teadaolevalt viirusekandjatega!
 
Seoses eriolukorraga ei toimu vallavalitsuses kodanike vastuvõttu kuni 17.05.2020. Elanikke nõustavad ametnikud vallamaja vastuvõtuaegadel telefoni ja e-posti teel.
 
Sotsiaalosakonna info
Alates tänasest algas koolides ja kodudes taas õppetöö. Vallavalitsuse korraldusel viiakse soe koolilõuna koju 161 Lääne-Harju valla lapsele.
 
Haridus-, kultuuri- ja noorsootööosakonna info
Valla lasteaedades on täna lapsi kohal järgnevalt: Klooga lasteaed – 7 last, Lehola lasteaed – 3 last, Paldiski Naerulind – 17 last, Paldiski Sipsik – 8 last, Rummu lasteaed – 8 last, Laulasmaa lasteaed – 8 last, Padise lasteaed – 4 last (valverühm etteteavitamisega), Vasalemma lasteaed – 0, Risti lasteaed – 0 (valverühm etteteavitamisega). Karjaküla lasteaed on kinni.
 
Olulised kontaktid
Sotsiaalosakonna infotelefon 677 6930 ja e-post sotsiaal@laaneharju.ee
Lääne-Harju valla kriisikomisjoni e-post kriis@laaneharju.ee
Vabariigi Valitsuse eriolukorra koduleht www.kriis.ee
Üleriigiline kriisitelefon 1247 (24 h)
 
Edaspidi ilmuvad vallavalitsuse eriolukorra ülevaated kaks korda nädalas – esmaspäeviti ja neljapäeviti. Järgmine ülevaade ilmub 30. aprillil.