« Tagasi

Eriolukorra info seisuga 24.03 kell 11:00

Eestis koroonaviiruse diagnoosi saanud inimeste arv on 369, nendest harjumaalasi on 133.
 
Vallavalitsusel ei ole endiselt andmeid koroonaviirusesse nakatunutest Lääne-Harju vallas. Selliseid andmeid Terviseamet ei jaga, viidates delikaatsetele isikuandmetele. Täna osaleb Lääne-Harju vallavanem Põhja regiooni kriisikomisjoni koosolekul.
 
Päästeamet eraldas esmaspäeval, 23. märtsil Lääne-Harju vallale kaitsemaske, mis jaotati esialgu järgmiselt: 50 tk vallamajja, 5x50 tk hooldustöötajatele, 200 tk Karjaküla Sotsiaalkeskusele, 50 tk Ämari Tugikeskusele, 100 tk reservi. Maskid on mõeldud eelkõige sotsiaaltöötajatele ja hooldajatele.
 
Eakad poodidesse hommikuti
Eesti Kaupmeeste Liit kutsub eestimaalasi tegema oma oste pärast kella 11 ja jätma hommikused tunnid poeskäiguks eakatele ning riskirühmadele. Selle üleskutsega on liitunud näiteks ka meie vallas asuv Coop (Konsum).
 
Sotsiaalosakonna teated
Õpilastele sooja toitu soovivad lapsevanemad võivad oma soovi saata ka otse e-posti aadressile kriis@laaneharju.ee või anda teada vajadusest piirkonna sotsiaaltöötajale.
 
Kaitseme eakaid!
Palume lähedastel tuletada oma eakatele sugulastele meelde, et nemad on praegu riskirühmas ning väga oluline on püsida kodus. Kindlasti ei tohks liikuda õues mitmekesi jalutades või poodides riiulite vahel lobiseda. Vajadusel saab abi näiteks poest söögi toomisel või apteegis käimisel valla sotsiaalosakonnast (tel 677 6930, e-post sotsiaal@laaneharju.ee). 
 
Olukorrast valla lasteaedades
24.03.2020 oli lasteaedades lapsi järgnevalt: 
Rummu LA – 2 last
Vasalemma LA – 0
Padise LA – 0 (valverühm ette teavitamisega)
Risti LA - 0 (valverühm ette teavitamisega)
Paldiski Sipsik – 0
Paldiski Naerulind – 6 last
Lehola lasteaed – 3 last
Klooga lasteaed – 3 last
Laulasmaa lasteaed – 1 laps
Karjaküla lasteaed on kinni
 
Olulised telefoninumbrid
Vallavalitsuse sotsiaalosakonna infotelefon 677 6930 ja e-post sotsiaal@laaneharju.ee 
Lääne-Harju valla kriisikomisjoni e-post kriis@laaneharju.ee
 
Hambaravi infotelefon. Eile avati üleriigiline tasuta nõuandeliin numbriga 677 6822, et pakkuda esmast nõu ja tuge erinevate hambamurede korral. Telefonile vastavad hambaarstid, liin on avatud esmaspäevast reedeni kell 9-17.
 
1247 – Käitumisjuhised eriolukorras toimetulekuks ja koroonaviirusega seotud küsimustes (24 h, tasuta)
1220 – Perearsti nõuandetelefon eesti ja vene keeles, pakub meditsiinialaseid nõuandeid ja konsultatsiooni (24 h, tasuta)