« Tagasi

Eriolukorra info ja teated seisuga 26.03 kl 11:00

Eestis koroonaviiruse diagnoosi saanud inimeste arv on 538, nendest Harjumaal 200.
 
Vabariigi valitsuse kehtestatud nõue sulgeda kaubanduskeskused alates 27. märtsist ei puuduta Lääne-Harju vallas asuvaid kauplusi ega nendes kaplustes (Coop, Meie pood, Maxima, Paldiski Kaubamaja, Comarket). asuvaid poode (lillepoed jt). Kõik eeltoodud kauplused on avatud ka edaspidi.
Piirkonnapolitseinikud viivad avalikus ruumis (spordi- ja mänguväljakud, kauplused jne) läbi tõhustatud patrulle. 
 
Politsei- ja Piirivalveameti andmetel on Lääne-Harju vallas kokku 61 inimest, kes on andnud allkirja, et püsivad kaks nädalat kodus karantiinis. NB! Tegemist ei ole teadaolevalt viirusekandjatega, vaid inimestega, kes on viibinud riskipiirkonnas ja peavad viibima 14 päeva kodus karantiinis.
 
Alates esmaspäevast, 30. märtsist tagatakse soe toit koju 82-le Lääne-Harju  lapsele. Vallavalitsuse haldusosakonna ja allasutuste töötajad viivad toidu neile koju.
 
Paldiskis asuv Lasteaed Naerulind on valmisolekus tagada ööpäevaringe lastehoid nendele lastele, kelle vanemad on seoses eriolukorraga tööl (kiirabi- ja politseitöötajad jt).
 
Lasteaedades on kohal lapsi järgnevalt: Laulasmaa lasteaed – 1 laps, Klooga lasteaed – 5 last, Lehola lasteaed – 3 last, Paldiski Naerulind – 4 last, Paldiski Sipsik – 0, Rummu lasteaed – 0, Vasalemma lasteaed – 0, Padise lasteaed – 0 (valverühm ette teavitamisega), Risti lasteaed – 0 (valverühm etteteavitamisega). Karjaküla lasteaed on kinni.
 
 
Vabariigi Valitsuse teated
Alates 25. märtsist kehtivad järgmised piirangud ja nõuded 
- Avalikes kohtades ja siseruumides (v.a. kodus) tuleb hoida teiste inimestega vähemalt 2-meetrist vahet. Avalike kohtade alla kuuluvad mh mängu- ja spordiväljakud, rannad, promenaadid, tervise- ja matkarajad
- Avalikus kohas võib koos viibida kuni 2 inimest. Piirang ei kehti koos viibivatele ja liikuvatele peredele ning inimestele, kes täidavad avalikke ülesandeid.
 
Alates 27. märtsist kehtivad järgmised piirangud ja nõuded
- Kaubanduskeskustes jäävad avatuks vaid hädavajalikud poed ja teenused. Avatuks jäävad seal asuvad toidupoed, apteegid, sideettevõtete müügikohad, pangakontorid, pakiautomaadid ning kauplused, kus müüakse või laenutatakse abivahendeid ja meditsiiniseadmeid. 
- Kaubanduskeskuste söögikohtades on lubatud vaid toidu kaasamüük.  
- Kõigi avatuks jäävate poodide ja teeninduspunktide sisse- ja väljapääsude juures tuleb tagada desinfitseerimisvahendite olemasolu.
- Söögikohad ja baarid ei tohi olla avatud kauem kui kl 22 (v.a. toidu kaasamüük ja kojuvedu).
- Suletud on meelelahutus- ja lõbustuskohad.
 
Olulised kontaktid
Vallavalitsuse sotsiaalosakonna infotelefon 677 6930 ja e-post sotsiaal@laaneharju.ee
Lääne-Harju valla kriisikomisjoni e-post kriis@laaneharju.ee
Vabariigi Valitsuse eriolukorra koduleht www.kriis.ee