« Tagasi

Eriolukorra info seisuga 06.04

Eestis koroonaviiruse diagnoosi saanud inimeste arv on 1108, nendest Harjumaal 339. Kokku on tehtud 21 866 testi. Paranenud on 63 inimest. Tänase seisuga on haiglaravil 129 inimest.
 
Järgmised kaks nädalat on koroonaviiruse leviku piiramisel kriitilise tähtsusega ja on oluline täpselt järgida viiruse leviku tõkestamiseks kehtestatud nõudeid! Vaatamata ilusatele kevadilmadele peame lähinädalatel säilitama kõrgendatud ohutunde ja valvsuse.
 
Politsei- ja Piirivalveameti andmetel on Lääne-Harju vallas eilse seisuga kokku 51 inimest, kes on andnud allkirja, et püsivad kaks nädalat kodus karantiinis. Nende territoriaalne jaotus: Paldiski linnas 21; Laulasmaa, Lohusalu, Keila-Joa piirkonnas 7, Kloogaranna, Tuulna ja Karjaküla piirkonnas 7, Klooga, Lehola ja Kulna piirkonnas 6, Padise piirkonnas 5, Rummu, Ämari ja Vasalemma piirkonnas 5.
NB! Tegemist ei ole teadaolevalt viirusekandjatega, vaid inimestega, kes on viibinud riskipiirkonnas või kokku puutunud haigestunuga ja peavad viibima 14 päeva kodus karantiinis.
 
Politsei on igapäevaselt väljas tõhustatud patrullidega valla erinevates piirkondades. Jälgitakse olukorda näiteks Keila-Joal, Laulasmaal, Paldiskis ja Vasalemmas kohtades, kuhu inimesed on harjunud kogunema.
 
Vallavalitsuse korraldusel viiakse igapäevaselt soe koolilõuna koju 139 Lääne-Harju valla lapsele.
 
Valla lasteaedade info
Lasteaedades on täna lapsi kohal järgnevalt: Klooga lasteaed – 3 last, Lehola lasteaed – 3 last, Paldiski Naerulind – 6 last, Paldiski Sipsik – 5 last, Rummu lasteaed – 6 last, Laulasmaa lasteaed – 3 last, Padise lasteaed – 1 laps (valverühm etteteavitamisega), Vasalemma lasteaed – 0, Risti lasteaed – 0 (valverühm etteteavitamisega,). Karjaküla lasteaed on kinni.
 
Olulised kontaktid
Sotsiaalosakonna infotelefon 677 6930 ja e-post sotsiaal@laaneharju.ee
Lääne-Harju valla kriisikomisjoni e-post kriis@laaneharju.ee
Vabariigi Valitsuse eriolukorra koduleht www.kriis.ee