« Tagasi

Eriolukorra info ja teated 20. aprillil

Eestis koroonaviiruse diagnoosi saanud inimeste arv on 1535, nendest Harjumaal 526. Kokku on tehtud 40 930 testi. Paranenud on 165 inimest. Tänase seisuga on haiglaravil 128 inimest.
 
Politsei- ja Piirivalveameti andmetel on Lääne-Harju vallas tänase seisuga kokku 24 inimest, kes on andnud allkirja, et püsivad kaks nädalat kodus karantiinis. Nende jaotus: Paldiski linnas 2; endise Padise valla piirkonnas 3; Rummu, Ämari ja Vasalemma piirkonnas 6; Lehola, Kulna, Ohtu ja Klooga piirkonnas 6 ning Laulasmaa, Tuulna ja Keila-Joa piirkonnas 7.
NB! Tegemist ei ole teadaolevalt viirusekandjatega, vaid inimestega, kes on viibinud riskipiirkonnas ja peavad viibima 14 päeva kodus karantiinis.
 
Sotsiaalosakonna info
Koolivaheajal (20.04–26.04) sooja koolilõunat õpilastele koju ei viida.
Sotsiaalosakonda saab avaldusi jm dokumente esitada:
- e-posti teel aadressil sotsiaal@laaneharju.ee (erandkorras ei pea avaldus olema digitaalselt
allkirjastatud, kui selleks puudub võimalus);
- sotsiaalosakonna ukse taga asuvasse postkasti (vajadusel võtab osakonna töötaja teiega ühendust avalduses toodud kontaktidel).
Avaldused jm vormid on kättesaadavad valla kodulehelt.
Palume elanikke olla tähelepanelikud ja hoolivad nii enda kui ka kaaskodanike tervise ja toimetuleku suhtes. Kui teil on infot abivajajast, andke sellest teada telefonil 677 6930 või sotsiaal@laaneharju.ee.
 
Haridus-, kultuuri- ja noorsootööosakonna info
Valla lasteaedades on täna lapsi kohal järgnevalt: Klooga lasteaed – 3 last, Lehola lasteaed – 3 last, Paldiski Naerulind – 8 last, Paldiski Sipsik – 8 last, Rummu lasteaed – 7 last, Laulasmaa lasteaed – 3 last, Padise lasteaed – 1 laps (valverühm etteteavitamisega), Vasalemma lasteaed – 0, Risti lasteaed – 0 (valverühm etteteavitamisega,). Karjaküla lasteaed on kinni.
 
Muud teated
Pikalt kestnud eriolukorra ajal ei tohi unustada ka oma vaimset tervist. Lehele www.kriis.ee on
koondatud oluline info, kuidas hoolitseda oma vaimse tervise eest ning vajalikud kontaktandmed, kus kohast leida abi. Loe rohkem siit
Haridus- ja Teadusministeerium paneb alanud koolivaheajal südamele, et õpilased ja noored puhkaks kogunemisi korraldamata ja distantsi hoides, ohustamata ennast ja teisi. Igaühest sõltub see, kui ruttu saame naasta tavaellu. Ministeerium on koos noorteportaaliga Teeviit koondanud võimalikult sisukaks ning mitmekülgseks puhkamiseks põnevaid ideid vaheaja ohutuks sisustamiseks. Soovitused leiab veebiküljelt teeviit.ee. Kogu vaheajanädala jooksul vahendab ka Delfi vahvaid tegemisi ning inspireerivaid algatusi (vt lähemalt siit).  
 
Olulised kontaktid
Sotsiaalosakonna infotelefon 677 6930 ja e-post sotsiaal@laaneharju.ee
Lääne-Harju valla kriisikomisjoni e-post kriis@laaneharju.ee
Vabariigi Valitsuse eriolukorra koduleht www.kriis.ee
Üleriigiline kriisitelefon 1247 (24 h)
Ohvriabi 116 006 (24 h)
Lasteabi 116 111 (24 h), www.lasteabi.ee
E-nõustamine www.peaasi.ee
Eluliin eesti keeles 655 8088, vene keeles 655 5688 (igapäevaselt kl 19–07)