« Tagasi

Erilolukorra teated 4. mail

Valla allasutustes hakkab töökorraldus vaikselt taastuma. Üleminek tavapärasele tööle toimub järk-järgult. Eriolukorra ajal kuni 15.05.2020 vallavalitsuses kodanike vastuvõttu ei toimu Elanikke nõustavad ametnikud vallamaja vastuvõtuaegadel telefoni ja e-posti teel.
 
Lasteaedades on iga nädalaga aina rohkem lapsi. Täna on lapsi kohal järgnevalt: Klooga lasteaed – 16 last (töötab 2 rühma), Lehola lasteaed – 4 last, Paldiski Naerulind – 27 last (töötab 3 rühma), Paldiski Sipsik – 11 last (töötab 2 rühma), Rummu lasteaed – 11 last (töötab 2 rühma), Laulasmaa lasteaed – 7 last, Padise lasteaed – 3 last (valverühm etteteavitamisega), Risti lasteaed – 2 last (valverühm etteteavitamisega), Vasalemma lasteaed – 0. Karjaküla lasteaed on kinni.
Lasteaedade lõpupidude toimumise kohta tehakse otsused igas lasteaias eraldi ja vastavalt olukorrale.
 
Koolides jätkub enamjaolt distantsõpe ka pärast eriolukorra lõppu. Vaid järeleaitamist vajavate ja
lõpuklassi õpilaste jaoks toimuvad koolimajas konsultatsioonid.
Vallavalitsuse korraldusel viiakse soe koolilõuna koju 168 Lääne-Harju valla lapsele.

 

Mitmed suvel toimuma pidanud kultuuri- ja spordiüritused on edasi lükatud ning nende toimumise üle otsustatakse vastavalt olukorrale. Kõik mais ja juunis vallas toimuma pidanud üritused on tühistatud. Juuli ja augusti ürituste toimumise kohta tehakse otsus maikuu jooksul, arvestades ka Vabariigi Valitsuse edasisi otsuseid ja juhiseid.

 
Lääne-Harju Valla Raamatukogu pakub jätkuvalt kontaktivaba laenutuse võimalust. Tellimust saab
esitada e-posti, telefoni ja raamatuprogrammi URRAMI kaudu. Avalik internetipunkt on avatud
Paldiskis (eelregistreerimisega).
 
Eestis on koroonaviiruse diagnoosi saanud inimesi 1703, nendest Harjumaal 598. Kokku
on tehtud 55 784 koroonaviiruse testi. Tänase seisuga on haiglaravil 77 inimest. Lõpetatud on 259 haigusjuhtu. Kõige rohkem on nakatunuid vanuses 55-59 eluaastat (194 inimest).
 
Politsei- ja Piirivalveameti andmetel on Lääne-Harju vallas tänase seisuga kokku 29 inimest, kes on andnud allkirja, et püsivad kaks nädalat kodus karantiinis. Nende jaotus: Paldiski linnas 7; Ämari ja Vasalemma piirkonnas 5; Klooga, Kersalu ja Tuulna piirkonnas 7 ning Laulasmaa, Lohusalu, Keila-Joa, Karjaküla piirkonnas 10. NB! Tegemist ei ole teadaolevalt viirusekandjatega!
 
Olulised kontaktid
Sotsiaalosakonna infotelefon 677 6930 ja e-post sotsiaal@laaneharju.ee
Lääne-Harju valla kriisikomisjoni e-post kriis@laaneharju.ee
Vabariigi Valitsuse eriolukorra koduleht www.kriis.ee
Üleriigiline kriisitelefon 1247 (24 h)
 
Järgmine eriolukorra ülevaade ilmub 7. mail.