« Tagasi

COVID olukorra ülevaade 9.–13. november

Vallavalitsuse info

Koroonaviirusesse nakatumise kasv ning levik nõuab kõigilt hoolivat ja vastustustundlikku tervisekäitumist ning viirusevastaste meetmete rakendamist. Vallavalitsus soovitab tungivalt oma allasutustel ning teistel oganisatsioonidel ja isikutel kõik suuremad kohtumised jm üritused ära jätta või edasi lükata, et aidata kaasa viiruse leviku ohjamisele ja tagada riskirühma kuuluvate inimeste ohutus.

Lääne-Harju vallavalitsus on ajutiselt peatanud kodanike vastuvõtu vallamajas ja valla teeninduspunktides. Ametnikud nõustavad elanikke telefoni ja e-posti teel.

Valla haridusasutustes viidi ennetava meetmena kolmapäeval, 11. novembril läbi haridustöötajate vabatahtlik testimine. Testimise tulemusel tuvastati Laulasmaa kooli personali seas üks positiivse proovi andnud töötaja. Pärast positiivse testitulemuse selgumist suunati töötaja koheselt koju. Lähikontaktsed on suunatud eneseisolatsiooni.

Kooli juhtkond ja vallavalitsus suhtlesid edasiste juhiste saamiseks Terviseameti ning Haridus- ja Teadusministeeriumiga, kelle soovitusel jätkatakse koolis tööd tavapäraselt, rakendades üldsoovitavaid viirustõrje meetmeid.

Teistes valla allasutustes teadaolevalt koroonaviirusega nakatunuid ei ole ning asutused jätkavad tööd.

 

Hooldekodud – Benita ja Karjaküla

Kuna koroonaviiruse levik on üha laialdasem, suureneb paratamatult oht viiruse jõudmiseks eakateni ning hooldekodudesse. Vallavalitsus kutsub üles endast teada andma vabatahtlikke, kes on vajadusel valmis tulema appi hooldekodudesse.

 

Küsimuste korral seoses viiruse levikuga palume pöörduda e-posti teel kriis@laaneharju.ee

Olulised kontaktid:

Vallavalitsus tel 679 0600, www.laaneharju.ee

Sotsiaalosakond 677 6930, sotsiaal@laaneharju.ee

Riigi infotelefon 1247 (käitumisjuhised, nõustamine ja küsimused seoses koroonaviirusega)

Koroonakriisi veebilehekülg

Koroonaviiruse teave Terviseameti kodulehel

Eesti koroonakaart

 

 

 

 

Vabariigi Valitsuse oluline info

  • Valitsus avalikustas uued meetmed ja reeglid koroonaviiruse leviku tõkestamiseks. Kaubandus-, toitlustus- meelelahtusasutustes hakkavad alates 16. novembrist kehtima mitmed piirangud. Täpsema info leiab valitsuse veebilehelt: https://www.valitsus.ee/et/uudised/valitsus-avalikustas-uued-koroonaviiruse-vastased-meetmed.
  • Olukord on kriitiline. Eestis on koroonaviiruse laialdase leviku tõttu tervishoiualane hädaolukord.
  • Haiglaravil viibivate patsientide arv kasvab kiirelt. Testi esimesel võimalusel! Ka väheste haigusnähtude korral pöördu perearsti poole või helista numbril 1220. Lähikontaktsena püsi kodus!
  • Kõik haigestunud isikuga lähikontaktis ehk vähemalt 15 minutit lähemal kui 2 meetrit olnud inimesed peavad jääma koju. Karantiini kestust saab lähikontaktne lühendada, kui ta teeb mitte varem kui 10. päeval koroonaviiruse testi ja selle tulemus on negatiivne või kui arst on tunnistanud ta nakkusohutuks.
  • Sel nädalal algas vastutustundlikkusele suunatud sotsiaalkampaania "Hoiame Eesti elu avatud!", mis kutsub inimesi üles järgima viit põhireeglit: püsi haigena kodus, hoia distantsi, kanna maski, pese käsi ja laadi oma telefoni HOIA rakendus.