« Tagasi

COVID olukorra ülevaade 16.–20. november

Vallavalitsuse info

Lääne-Harju vallavalitsuses on jätkuvalt peatatud kodanike vastuvõtt. Vallamajas Paldiskis ja valla teeninduspunktides Keilas, Vasalemmas ja Padisel ei toimu vastuvõttu vähemalt kuni 4. detsembrini. Ametnike töö jätkub tavapäraselt ning elanikke teenindatakse telefoni ja e-posti teel.

 

Kultuuri- ja spordisündmustest on tühistatud reedel, 20. novembril kl 20 Vasalemma Seltsimajas toimuma pidanud etendus „Täpselt nagu roos" ning 21. ja 28. novembrile kavandatud Lääne-Harju meistrivõistlused korvpallis. Korvpallivõistlused lükkuvad edasi järgmise aasta esimesse poolde.

Vallavalitsus soovitab tungivalt kõik suuremad kohtumised jm üritused ära jätta või edasi lükata, et aidata kaasa viiruse leviku ohjamisele ja tagada riskirühma kuuluvate inimeste ohutus.

 

Seoses viimastel nädalatel jõudsalt suurenenud haigestumisega 10–19-aastaste vanusegrupis eriti Tallinnas ja Harjumaal palub Terviseamet kriitiliselt üle vaadata noortekeskuste ja huviringide tegevus. Suurimat tähelepanu nõuavad huvitegevused, millega kaasneb tihe kontakt (koorilaulud, orkestriproovid, tihedat kontakti nõudvad spordialad).

Terviseameti soovitused huvitegevuste korraldajatele:

- korraldada nii palju tunde kui võimalik distantsõppel;

- möödapääsmatud kontakttunnid viia läbi suuremates ruumides;

- vältida tegevusi gruppides, vähendada grupis kogunemiste intervalli (näiteks 3 korra asemel 1 kord nädalas) ja grupi suurust (maksimaalselt 10 inimeseni grupis);

- eelistada õuetunde sisetundidele ja individuaaltunde grupitundidele;

- hoiduda erinevate gruppide vahelistest kontaktidest;

- erinevate tundide vahel teha 15 minuti pikkuseid pause, mille ajal võimalusel ruume tuulutada;

- tundide vahel puhastada tihedalt puudutatavaid kontaktpindu;

- jätta ära või lükata edasi huviharidusega seotud sündmused (kontserdid, avalikud arvestused, sõpruskohtumised jm);

- jälgida distantsi hoidmist igal ajal, sealhulgas ka garderoobides ja ooteruumides;

- siseruumidesse saabudes ja sealt lahkudes (garderoobides, koridorides, ooteruumides, riietusruumides jm) kanda maske (alates 12-a);

- tagada õige ja piisav kätehügieen.

Eesmärk on piirata nakkuse levikut just noorte seas jõulueelsel ja -aegsel perioodil. See aeg toob kaasa tihedamat liikumist ja suhtlemist. Arvestades, et laste seas on asümptomaatilist levikut rohkem, suureneb risk, et viirus jõuab pühade ajal märkamatult nii vanemaealisteni kui ka kirikutesse ja mujale kultuuriürtustele, suurendades oluliselt nakkuse levikut veelgi.

 

Vallas asuvad hooldekodud – Karjaküla Sotsiaalkeskus ja Benita Kodu AS

Kuna koroonaviiruse levik on üha laialdasem, suureneb paratamatult oht viiruse jõudmiseks eakateni ning hooldekodudesse. Saime eile õhtul teate, et Benita Kodus oli kahe statsionaarsel rehabilitatsiooniteenusel viibinud patsiendi COVID-19 test positiivne. Nad on isoleeritud ning nendega kokkupuutunud teised patsiendid ja töötajad on suunatud isolatsiooni. Hooldekodu elanikud on eraldi ja ohtu nende tervisele ei ole.

Vallavalitsus kutsub üles endast teada andma vabatahtlikke, kes on vajadusel valmis tulema appi hooldekodudesse. Vabatahtlikel palume saata e-kiri aadressil kriis@laaneharju.ee.

Küsimuste korral seoses viiruse levikuga palume pöörduda e-posti teel kriis@laaneharju.ee

Olulised kontaktid:

Vallavalitsus tel 679 0600, www.laaneharju.ee

Sotsiaalosakond 677 6930, sotsiaal@laaneharju.ee

Riigi infotelefon 1247 (käitumisjuhised, nõustamine ja küsimused seoses koroonaviirusega)

Koroonakriisi veebilehekülg

Koroonaviiruse teave Terviseameti kodulehel

Eesti koroonakaart

Ülevaade kehtivatest Vabariigi Valitsuse kehtestatud piirangutest