« Tagasi

Uuskasutuskeskus teeb kogumisringi 2. juunil Laulasmaal ja Paldiskis

Uuskasutuskeskuse kaubik tuleb 2. juunil Lääne-Harju valda ja teeb kogumispeatused kell 11.00–11.30 Laulasmaa kooli juures ning 12.00–13.00 Paldiskis Peetri Pizza parklas. Kaubikusse saab ära tuua kodus liigseks muutunud asjad, mis on puhtad ja korralikud ning võiksid kellelegi veel rõõmu valmistada.
Uuskasutuskeskus teeb üle-eestilisi kogumisringe, et anda korralikele asjadele uus võimalus ning ennetada nii asjatut prügi teket. Uuskasutuskeskuse kaubikusse saab ära tuua puhtaid ja terveid rõivaid, jalatseid, aksessuaare, mänguasju, nõusid, köögitarbeid, spordi- ja hobitarbeid, kodutekstiile, sisustusesemeid ja väiksemat kodutehnikat. Uuele ringile saab anda ka hooajaväliseid asju, näiteks vastu suve talveasju. 
 
Kuigi Uuskasutuskeskus võtab enamiku heas korras asju vastu, on ka mõned erandid. Turvalisuse kaalutlusel ei võta keskus vastu laste turvatoole ja -hälle, gaasipliite ja kineskooptelereid. Kogumisringi ajal ei võta kaubik vastu ka mööblit, et autosse kõik kenasti ära mahuks. 
Uuskasutuskeskus sordib kõik annetatud asjad ning suunab seejärel heas korras esemed uuesti ringlusse. Asjad jõuavad uuesti kasutusse Uuskasutuskeskuse kaupluste ning koostööpartnerite kaudu. Uuskasutuskeskus toetab igakuiselt lasterikkaid peresid, lisaks naiste tugikeskuseid, koduta inimesi,  loomade varjupaiku, pagulasi. Samuti teeb keskus koostööd õpilasfirmade, kunstitudengite ja käsitöölistega ning teatri- ja filmitegijatega.
 
Uuskasutuskeskus MTÜ tegutseb aastast 2004 ja keskusel on üle Eesti 17 kauplust ja e-pood aadressil pood.uuskasutus.ee. Kõikidesse Uuskasutuskeskuse kauplustesse saab lahtiolekuaegadel tuua ära kodus liigseks muutunud korralikke asju. Annetusalad on kohe ukse juures. Lisaks on Tallinna suurimates kaubanduskeskustes Kristiines, Rocca al Mares ja Ülemistes kogumiskapid ning Balti Jaama Turu välialal 24/7 iseteeninduslikult kasutatav kogumismaja. Vaata lisaks: uuskasutus.ee