« Tagasi

Lääne-Harju valla elanike arv ületas 13 000 piiri

Tänavuse aasta alguses oli Lääne-Harju valda registreeritud 13 020 elanikku, sealjuures detsembris lisandus valda 119 uut elanikku.

 

"Lääne-Harju valla elanike arv on viimastel aastatel pidevas kasvamises, mis kinnitab seda, et meie vald on atraktiivne ja kõigi võimalustega koht elamiseks. Siia saabuvad need inimesed, kes ihkavad kodu looduskaunis kohas ning oskavad elukohast tahta rohkemat kui uusarendusi täis pikitud paika," ütleb Lääne-Harju vallavanem Jaanus Saat. "Samas töötame igapäevaselt selle nimel, et kõik eluks vajalikud teenused vallas tasemel oleksid ning nii elukohtade kui vabaaja tegevuste juurde loomisega. Elanike arvu suurendamine ei ole meil eesmärk omaette, vaid soovime siinsetele elanikele ja siia tulijatele tagada parima elukeskkonna."

 

Valla elanike arv suurenes 2021. aasta jooksul 240 inimese võrra, valda kolis möödunud aastal 978 uut elanikku. 2021. aastal registreeriti vallas 106 lapse sünd, nendest 56 poissi ja 50 tüdrukut. Manalateele lahkus 183 inimest.

 

Kõige rohkem suurenes elanike arv Klooga alevikus – 51 inimese võrra, Laulasmaale kolis 49 uut elanikku, Kloogaranda 29, Kersalu külla 13. Käesalu, Lohusalu ja Tuulna külad suurenesid 12 elaniku ning Meremõisa küla 11 elaniku võrra. 2021. aastal suurenes elanike arv valla 36s asulas, kokku on vallas 53 asulat.

 

Vanusegruppide kaupa on elanike arv kõige suurem tööealiste ehk 19-64aastaste seas, neid on 7743 ehk 60 % valla elanike koguarvust.

Noori ja lapsi vanuses 0 – 18 aastat elab meie vallas 2485 ehk 19 % elanikest. Vanemaealisi (64 +) on 2792 ehk 21 % valla elanikest.

 

Elanike arvu kasvu arvesse võttes on kiiremini arenevad piirkonnad Tuulna, Kloogaranna, Laulasmaa, Käesalu ning valla lõunapoolses osas Kulna, Ohtu ja Veskiküla piirkonnad. Padise piirkonnas on elanike arv kasvanud Padise, Audevälja, Keibu, Langa ja Vihterpalu külades.

 

Lääne-Harju Vallavalitsus tuletab meelde, et kõigil valla elanikel, kes pole end veel tolleks registreerinud, tasub seda teha. "See on kasulik mõlemale osapoolele – elanikule on mitmeid boonuseid, vallale laekub aga maksuraha. Viimase saab suunata meie valla arengusse ehk siis investeerida elanike heaollu," ütleb Saat. Ühe boonusena paljudest toob vallavanem välja 60%-lise sõidusoodustuse Elroni rongides, mis lepingu pikendamisega kehtib ka sel aastal. Samuti on Lääne-Harju valla elanikele loodud ohuteavitussüsteem, mis annab tasuta tekstisõnumiga operatiivselt infot eesseisvast ohtlikust ilmaolust või muust võimalikust kriisist.

 

Lääne-Harju valla kui parima elukoha võimalustest loe siit: https://laaneharju.ee/tule-meie-valda-elama-