« Tagasi

Alates 1. juunist on lemmikloomade kiibistamine kohustuslik

Vastavalt Lääne-Harju koerte ja kasside pidamise eeskirjale peavad meie vallas alates 1. juunist 2019 koerad ja kassid olema kiibistatud. Seoses kehtima hakkava nõudega korraldab vallavalitsus maikuus Paldiski ja Keila linnas, Vasalemma ja Klooga alevikus ning Padise ja Laulasmaa külas lemmikloomade tasuta kiibistamise ning registrisse kandmise. Vallaelanik peab vaid lemmikuga kohale tulema ning loomaarst teostab vajalikud tegevused.
Tasuta saavad lemmikloomi kiibistada need omanikud, kes on olnud 2019. a 1. jaanuari seisuga Lääne-Harju valla sissekirjutusega. Taotluse esitamisel küsitakse isikukoodi, mille alusel kontrollitakse taotleja sissekirjutust. 
Kampaania raames saab lasta ka looma vaktsineerida, kuid selle eest tasub looma omanik.
Kiibistamine toimub esialgse plaani kohaselt mai teises pooles pühapäeviti. Täpsem ajakava selgub pärast registreerimise lõppu ning avaldatakse valla kodulehel ning Facebooki lehel. Registreerimiseks palume täita veebipõhise taotluse, mille leiab siit. Registreerida saab kuni 5. maini.
Vasalemma piirkonnas saab lemmiklooma kiibistada 5. mail: kl 12 Vasalemma alevikus kuuseplatsil, Ämari kaupluse juures kl 14 ning Rummu kaupluse juures kl 15. Samas on kohal loomaarst Arvi Raie ning toimub kasside ja koerte vaktsineerimine.
Lisaküsimuste korral pöörduge valla keskkonnaspetsialisti poole: teele.kaljurand@laanharju.ee, tel. 679 0608.