« Tagasi

Alates 1. juulist saab vallavalitsusele ja valla asutusele esitada ainult e-arveid

Kohaliku omavalitsuse asutustele pakutavate teenuste või tarnitavate kaupade eest saab alates 1. juulist arveid esitada ainult e-arvena. E-arve on müügi- või raamatupidamisprogrammi kaudu esitatav masinloetav arve. Muul kujul vormistatud arved (sh pdf-laiendiga failid) ei ole e-arved ning neid omavalitsus edaspidi vastu võtta ei saa. 
Nõue jõustub alates 1. juulist 2019 vastavalt raamatupidamise seaduse muudatusele (§ 7-1 lg 7), mille alusel lähevad kõik riigi- ja kohaliku omavalitsuse ametid ja asutused (linna- ja vallavalitsused, lasteaiad, koolid, noorte-, huvi- ja päevakeskused, raamatukogud, riigi ja kohaliku omavalitsuse sihtasutused, äriühingud jm) üle e-arvetele.
E-arveid saab saata müügi- või raamatupidamisprogrammist, mille kohta annab täpsemat informatsiooni kasutatava programmi tehniline tugi. E-arvetega seotud küsimuste korral soovitame Teil ühendust võtta enda majandustarkvara teenuse pakkujaga. Vajalik on ka leping e-arve teenuse pakkujaga (nt Eesti Post AS, Fitek AS vm).
Kui ettevõte või organisatsioon ei kasuta raamatupidamistarkvara või ei saa selle kaudu e-arveid saata, siis alternatiivina on võimalik e-arveid edastada piiramatus koguses tasuta läbi e-arveldaja infosüsteemi, mis asub Registrite ja Infosüsteemide Keskuse (RIK) ettevõtjaportaalis (https://www.rik.ee/et/e-arveldaja, tel. 6636374, earveldaja@rik.ee). Samuti on võimalik tasuta saata e-arveid veebilehelt arved.ee. Arve saaja peab olema „Lääne-Harju Vallavalitsus", registrikood 77000200.

Lisainformatsiooni e-arveldamise kohta leiab Rahandusministeeriumi kodulehelt https://www.rahandusministeerium.ee/et/uudised/meeldetuletus-alates-juulist-saab-riigile-saata-ainult-e-arveid