« Tagasi

Meetmed koroonaviiruse leviku tõkestamiseks

Tuginedes Vabariigi Valitsuse otsusele suletakse koroonaviiruse leviku tõkestamiseks kõik valla koolid alates esmaspäevast, 16. märtsist kuni olukorra normaliseerumiseni. Õppetöö jätkub koduse õppe näol, mida korraldavad koolid. 
Vallavalitsuse otsusega peatatakse ka valla huvikoolide, raamatukogude jm huviasutuste töö kuni olukorra normaliseerumiseni.
Lasteaedades töö jätkub, kuid palume lasteaialaste vanematel kaaluda võimalusel oma lapsed lasteaiast koju jätta.
Tegemist on ennetava meetmega takistada viiruse levikut. Terviseametilt 12. märtsil saadud andmetel ei ole Lääne-Harju vallas viirusega nakatunuid. 
Kuna kõiki meetmeid rakendatakse eesmärgiga viiruse levikut kontrollida, siis kutsume jätkuvalt kõiki inimesi üles säilitama rahu, käituma nii tervise- kui ostukäitumises mõistlikult ja vastutustundlikult. Peame ka oluliseks, et elanikud hoiavad end kursis infoga Terviseameti veebilehel
Palume tutvuda viidatud Terviseameti veebilehel toodud üksikasjaliku infoga koroonaviiruse COVID-19 leviku, haigusnähtude ja käitumissoovituste kohta. Terviseameti veebilehel on toodud vastused korduma kippuvatele küsimustele lapsevanemale, koolidele ja õpilastele. Hea informeeritus on väga oluline selleks, et oleks võimalik teha mõistlikke valikuid ning säilitada rahu.