« Tagasi

Kui õnnetus ei hüüa tulles, siis ohuandurid hüüavad õnnetuse tulles!

Paldiski päästekomando pealik Martti Eerma paneb kõigile südamele:
"Juba üle aasta kestvast pandeemiast tingituna on väga paljud inimesed sunnitud rohkem aega  kodus veetma. Selle juures on äärmiselt oluline, et kodudes on tagatud kõik mugavused nagu vesi, elekter, internet, soe tuba. Elutähtsat rolli mängivad töökindlad ja turvalised kütteseadmed. Paraku on nii, et kõik kodud ei ole turvaliste kütteseadmetega varustatud ning seetõttu on ülioluline kasutada õnnetusi ennetavat turvatehnikat nagu suitsuandur ja vingugaasiandur, mis võivad päästa Sinu pere elu!
 
Suitsuandur on kohustuslik
Suitsuandur on kodudes  kohustuslikuks abimeheks olnud juba pea kaksteist aastat ning  vingugaasiandur kortsnaga ühendatud gaasiseadmega kodudes üle kolme aasta. Alates käesoleva aasta märtsi kuust on vingumürgituse ja sellest põhjustatud surmade vähendamiseks  vingugaasiandur kohustuslikuks puuküttel ahju, pliidi või kaminaga hoonetes, kuhu andurid tuleb paigaldada esimesel võimalusel, kuid mitte hiljem kui 2022. aasta 1. jaanuariks. Meeles tuleb pidada, et suitsuandur ei asenda vinguandurit ega vastupidi!
Tee oma kodu kergesti leitavaks
Lääne-Harju vallas on lisaks Paldiski linna jt. suuremate asulate kortermajadele ka väga palju majapidamisi, mis asuvad eraldi ja naabritest kaugel. Oma igapäevatöös oleme päästjatega palju kokku puutunud olukorraga, kus üksiku majapidamiseni jõudmine on keeruline, sest teeviidad ja maja numbrid on puudu ning auto navigatsiooniseade nõutu. Siinkohal kutsungi kõiki üles enda ja ka lähedaste, eriti vanurite kodusid üle vaatama selle nurga alt, et nendeni jõudmine oleks võimalikult lihtne. Iga võidetud sekund võib päästa teie ja teie lähedaste elu!
Samasuguse väljakutsega oleme silmitsi seisnud ka kortermajades.  Pered muudavad oma kodu turvalisemaks vahetades välisukse parema vastu. Siin on aga oluline meeles pidada, et ka uus uks tuleb markeerida korteri numbiga. Majaomanikud peavad olema veendunud, et majadel on nähtaval kohal majanumber. See tegevus kiirendab päästjate tööd ning aitab jõuda abivajajani juhul, kui õnnetus on juba juhtunud.
Märka ka oma sõpru ja naabreid
Oluline on meeles pidada, et kui andurid on paigaldatud, tuleb  kontrollida nende töökorras olekut-tühja patareiga andur ei anna ohust märku ning ei aita sind ega sinu lähedasi! Andureid tuleb kontrollida üks kord kuus. Igaüks saab oma  kodu turvalisemaks muuta, veendudes, et tal on koju paigaldatud töökorras andurid ning et ta korteri välisuks või maja on nummerdatud. Kui sa oled kontrollinud oma kodus olevate andurite töökorrasolekut ja veendunud, et su kodu on korrektselt adresseeritud, soovita sama tegevust oma lähedastele, sõpradele ja naabritele!"