« Tagasi

Eriolukorra ülevaade seisuga 03.04

Eestis koroonaviiruse diagnoosi saanud inimeste arv on 961, nendest Harjumaal 303. Kokku on tehtud 18290 testi. Paranenud on 48 inimest. Tänase seisuga on haiglaravil 90 inimest. 
 
Politsei- ja Piirivalveameti andmetel on Lääne-Harju vallas kokku 69 inimest, kes on andnud allkirja, et püsivad kaks nädalat kodus karantiinis. Nende jaotus: Paldiski linnas 24; Laulasmaa piirkonnas 20; Lehola ja Klooga piirkonnas 12; Padise piirkonnas 5; Rummu, Ämari ja Vasalemma piirkonnas 9. 
NB! Tegemist ei ole teadaolevalt viirusekandjatega, vaid inimestega, kes on viibinud riskipiirkonnas ja peavad viibima 14 päeva kodus karantiinis.
 
Vallavalitsuse korraldusel viiakse igapäevaselt soe koolilõuna 128 Lääne-Harju valla lapsele. 
 
Valla lasteaedade info
Lasteaedades on täna lapsi kohal järgnevalt: Klooga lasteaed – 4 last, Lehola lasteaed – 4 last, Paldiski Naerulind – 3 last, Paldiski Sipsik – 4 last, Rummu lasteaed – 7 last, Laulasmaa lasteaed – 1 laps, Padise lasteaed – 0 (valverühm etteteavitamisega),  Vasalemma lasteaed – 0, Risti lasteaed – 0 (valverühm etteteavitamisega). Karjaküla lasteaed on kinni. 
 
RMK tegevustest matkaradadel ja vaatetornides
RMK on varustanud eriolukorra piirangutest kinnipidamiseks kõik vaatetornid vajaliku suunava infoga. 
Läinud nädalavahetusel olid kõik loodusvahid ja külastusala juhid objektidel liikumas. Külastajad käitusid mõistlikult ja arvestasid piirangutega. Külastusmahuseire andmete põhjal oli külastusmaht kahe nädalalõpu (21.-22.03 ja 28.-29.03) võrdluses viimasel nädalalõpul erinevate objektide lõikes umbes kolmandiku kuni poole võrra väiksem ning tuntavalt hajutatud eri objektide vahel. Kõige suurema külastusmahuga olid mõlemal nädalalõpul RMK Põhja-Eesti objektid.
RMK jälgib pidevalt objektide kasutust, täiendab infot kohapeal ja veebilehel loodusegakoos.ee, hooldab objekte. Praeguste andmete põhjal ei peeta vajalikuks tornide sulgemist. Lisainfo siit.  
 
Kasutatud kummikindad ja maskid tuleb kohe ära visata
Kummikinnaste ja maski kasutamise järel tuleb need kohe panna kinnisesse plastikkotti ning visata prügikonteinerisse. Mitte mingil juhul ei tohi kasutatud maski ja kindaid jätta vedelema. 
 
Olulised kontaktid
Sotsiaalosakonna infotelefon 677 6930 ja e-post sotsiaal@laaneharju.ee
Lääne-Harju valla kriisikomisjoni e-post kriis@laaneharju.ee
Vabariigi Valitsuse eriolukorra koduleht www.kriis.ee
 
Edaspidi avaldame eriolukorra ülevaateid kolm korda nädalas – esmaspäeval, kolmapäeval ja reedel. Järgmine ülevaade ilmub esmaspäeval, 6. aprillil.