« Tagasi

Eriolukorra ülevaade 30. aprillil

Kuna koroonaviirusesse haigestumine on vähenenud ning paranenuid ja haiglaravilt pääsenuid on iga päevaga järjest rohkem, on vabariigi valitsus hakanud tasapisi eriolukorraga seotud piiranguid leevendama.
Sellega seoses on alates 2. maist ka Lääne-Harju vallas avatud vabas õhus asuvad spordirajatised. Jätkuvalt tuleb kinni pidada 2+2 reeglist (koos tohib liikuda üksi või kahekesi ning teistega tuleb hoida 2-meetrist vahet). Piirang ei kehti koos treenivate perekondade kohta. Vastavalt valitsuse korraldusele teostatakse välijõusaalide inventari märgpuhastamine vähemalt üks kord iga 24 tunni jooksul. Laste mänguväljakud jäävad endiselt suletuks.
Alates 2. maist on lubatud külastada vabaõhumuuseumide ja muuseumide õuealal olevaid eksponaate. Seega saab lõpuks uksed avada Padise klooster. Alates laupäevast on klooster avatud iga päev kell 11-18. Kloostrikompleksi kuuluv mõisa valitsejamaja jääb esialgu veel suletuks ning külastamisel kehtivad eriolukorrast tingitud reeglid.
 
Eestis on koroonaviiruse diagnoosi saanud inimesi 1689, nendest Harjumaal 588. Kokku
on tehtud 52 741 testi. Tänase seisuga on haiglaravil 75 inimest, haiglaravil olnutest on paranenud 249 inimest. Kõige rohkem on nakatunuid vanuses 55-59 eluaastat (194 inimest).
 
Politsei- ja Piirivalveameti andmetel on Lääne-Harju vallas tänase seisuga kokku 28 inimest, kes on andnud allkirja, et püsivad kaks nädalat kodus karantiinis. Nende jaotus: Paldiski linnas 4; endise Padise valla piirkonnas 2; Rummu, Ämari ja Vasalemma piirkonnas 3; Lehola, Kulna ja Klooga piirkonnas 8 ning Tuulna, Laulasmaa, Lohusalu, Keila-Joa, Karjaküla piirkonnas 11. NB! Tegemist ei ole teadaolevalt viirusekandjatega!
 
Kalevi jalaväepataljonis on eilse seisuga on koroonaviirusesse nakatunud üks sõdur, kes on täielikult isoleeritud ja 20 sõdurit on karantiinis. Ülejäänud üksus tegutseb tavapärases korras. Esimene haige, kellest ajakirjanduses räägiti, on nüüdseks tervenenud. Praegused ajateenijad osalevad hetkel õppusel Kevadtorm (va isoleeritu ja karantiinis olev isikkoosseis) ning sõdurid vabastatakse teenistusest 15. mail. Selleks ajaks on läbi ka karantiin. Teenistusest vabastatud ajateenijatele tagatakse kaitseväe poolt transport kodupiirkondadesse. Haigestunud ajateenija jääb ravile kuni tervenemiseni.
 
Kuni eriolukorra lõpuni jäävad Keila-Joale, Paldiskisse ja Rummule teavitustreilerid, et juhtida
külastajate tähelepanu sellele, et endiselt on inimeste kogunemised keelatud.
 
Seoses eriolukorraga ei toimu vallavalitsuses kodanike vastuvõttu kuni 15.05.2020. Elanikke nõustavad ametnikud vallamaja vastuvõtuaegadel telefoni ja e-posti teel.
 
Sotsiaalosakonna info
Vallavalitsuse korraldusel viiakse soe koolilõuna koju 161 Lääne-Harju valla lapsele.
 
Haridus-, kultuuri- ja noorsootööosakonna info
Valla lasteaedades on täna lapsi kohal järgnevalt: Klooga lasteaed – 8 last, Lehola lasteaed – 3 last, Paldiski Naerulind – 18 last, Paldiski Sipsik – 11 last, Rummu lasteaed – 5 last, Laulasmaa lasteaed – 6 last, Padise lasteaed – 3 last (valverühm etteteavitamisega), Vasalemma lasteaed – 0, Risti lasteaed – 0 (valverühm etteteavitamisega,). Karjaküla lasteaed on kinni.
 
Olulised kontaktid
Sotsiaalosakonna infotelefon 677 6930 ja e-post sotsiaal@laaneharju.ee
Lääne-Harju valla kriisikomisjoni e-post kriis@laaneharju.ee
Vabariigi Valitsuse eriolukorra koduleht www.kriis.ee
Üleriigiline kriisitelefon 1247 (24 h)
 
Järgmine eriolukorra ülevaade ilmub 4. mail.