« Tagasi

Eriolukorra teated 17. aprillil

Eestis koroonaviiruse diagnoosi saanud inimeste arv on 1459, nendest Harjumaal 481. Kokku on tehtud 37 599 testi. Haigusest on paranenud 145 inimest. Tänase seisuga on haiglaravil 129 inimest.
 
Politsei- ja Piirivalveameti andmetel on Lääne-Harju vallas tänase seisuga kokku 22 inimest, kes on andnud allkirja, et püsivad kaks nädalat kodus karantiinis. Nende jaotus: Paldiski linnas 2; endise Padise valla piirkonnas 2; Rummu, Ämari ja Vasalemma piirkonnas 7; Lehola, Kulna ja Klooga piirkonnas 5 ja Laulasmaa piirkonnas 6. NB! Tegemist ei ole teadaolevalt viirusekandjatega, vaid inimestega, kes on viibinud riskipiirkonnas ja peavad viibima 14 päeva kodus karantiinis.
 
Lääne-Harju valla noorsoopolitseinik Liina Soodla meeldetuletus seoses algava koolivaheajaga!
➢ Vältige rahvarohkeid kohti nii looduses kui ka siseruumides.
➢ Lapsevanemad, tundke huvi, kus teie lapsed viibivad, kuidas nad eriolukorras käituvad ja selgitage neile veelkord 2x2 reeglit: õues ja siseruumides liikudes käi üksi või kahekaupa ning hoia teistega vähemalt kahemeetrist vahet!
➢ Kui märkate midagi lubamatut, siis helistage numbril 112.
➢ Püsige maksimaalselt kodus.
➢ Peske regulaarselt käsi.
➢ Järgige 2x2 reeglit: 2 inimest, 2 meetrit distantsi.
 
Sotsiaalosakonna info
Vallavalitsuse korraldusel viiakse täna soe koolilõuna koju 144 Lääne-Harju valla lapsele. Koolivaheajal (20.04–26.04) toitlustamist ei toimu.
 
Haridus-, kultuuri- ja noorsootööosakonna info
Valla lasteaedades on täna lapsi kohal järgnevalt: Klooga lasteaed – 5 last, Lehola lasteaed – 3 last, Paldiski Naerulind – 7 last, Paldiski Sipsik – 7 last, Rummu lasteaed – 7 last, Laulasmaa lasteaed – 3 last, Padise lasteaed – 0 (valverühm etteteavitamisega), Vasalemma lasteaed – 0, Risti lasteaed – 0 (valverühm etteteavitamisega,). Karjaküla lasteaed on kinni.
 
Muud teated
17.–19. aprillil tähistavad õigeusklikud ülestõusmispühasid. Eriolukorra tingimustes peavad ära jääma kõik rahvakogunemised nii siseruumides kui väljas, sealhulgas kirikutes ja kalmistutel.
Kirikutes ja kalmistutel ei tohi sarnaselt muu avaliku ruumiga eriolukorra ajal rahvakogunemisi toimuda.
Eriolukorra reeglitest lähtuvalt peab ka kalmistul kinni pidama 2+2 reeglist.
 
Haridus- ja Teadusministeerium teatab, et kui COVID-19 epideemia taandub, algab koolides pärast 15. maid üleminekuaeg, mil kontaktõpe on pigem erandlik ning mõeldud eelkõige lõpetajatele ja lisatuge vajavatele õpilastele. Kindlasti ei teki kõigil õpilastel kohustust kooli minna, vajadusel jätkatakse distantsõppega.
Täpsemat infot koolikorralduse kohta eriolukorras leiab ministeeriumi kodulehelt hm.ee.
 
Olulised kontaktid
Sotsiaalosakonna infotelefon 677 6930 ja e-post sotsiaal@laaneharju.ee
Lääne-Harju valla kriisikomisjoni e-post kriis@laaneharju.ee
Vabariigi Valitsuse eriolukorra koduleht www.kriis.ee
Häirekeskuse infotelefon 1247