« Tagasi

Eriolukorra teated 13. aprillil

Eestis koroonaviiruse diagnoosi saanud inimeste arv on 1332, nendest Harjumaal 423. Kokku on tehtud 30 764 testi. Paranenud on 102 inimest. Tänase seisuga on haiglaravil 157 inimest.
 
Politsei- ja Piirivalveameti andmetel on Lääne-Harju vallas tänase seisuga kokku 27 inimest, kes on andnud allkirja, et püsivad kaks nädalat kodus karantiinis. Nende jaotus: Paldiski linnas 5; endise Padise valla piirkonnas 4; Rummu, Ämari ja Vasalemma piirkonnas 5; Lehola, Ohtu, Kulna ja Klooga piirkonnas 5; Karjaküla, Tuulna ja Laulasmaa piirkonnas 8.
NB! Tegemist ei ole teadaolevalt viirusekandjatega, vaid inimestega, kes on viibinud
riskipiirkonnas ja peavad viibima 14 päeva kodus karantiinis.
 
Vallavalitsuse tellimusel paigaldati eelmisel nädalal Keila-Joale, Paldiskisse ja Rummule teavitustreilerid, et juhtida külastajate tähelepanu sellele, kui ohtlik on praegusel ajal inimestel koguneda antud piirkondades. Lisaks tellis vallavalitsus G4S patrullteenuse Keila-Joa RMK parklasse. Patrull oli eelmisel reedel ja nädalavahetustel parklas kohal. Rahvast kogunes hoiatustest hoolimata. Eile, pühapäeval oli olukord rahulikum, seda kindlasti ka kehvema ilma tõttu. Teavitustreilerid jäävad piirkondadesse kuni eriolukorra lõpuni, vajadusel ka kauemaks. G4S patrullteenuse vajalikkuse kohta saabuvaks nädalavahetuseks teeb vallavalitsus otsuse nädala
keskel.
 
Vallavalitsuse korraldusel viiakse igapäevaselt soe koolilõuna koju 154 Lääne-Harju valla lapsele.
 
Valla lasteaedade info
Lasteaedades on täna lapsi järgnevalt: Klooga lasteaed – 5 last, Lehola lasteaed – 3 last, Paldiski Naerulind – 6 last, Paldiski Sipsik – 7 last, Rummu lasteaed – 8 last, Padise lasteaed – 1 laps (valverühm ette teavitamisega), Laulasmaa lasteaed – 0, Vasalemma lasteaed – 0, Risti lasteaed – 0 (valverühm etteteavitamisega,). Karjaküla lasteaed on kinni.
 
Muud teated
Maksu- ja Tolliamet (MTA) sulges alates 16. märtsist seoses eriolukorraga teenindusbürood üle Eesti ning bürood on jätkuvalt suletud vähemalt kuni 4. maini. Füüsiliste isikute tuludeklaratsioonide esitamise tähtaeg on 30. aprillil, ent paberil tuludeklaratsioone võtab MTA vastu ka pärast seda, vähemalt mai lõpuni.
 
Olulised kontaktid
Sotsiaalosakonna infotelefon 677 6930 ja e-post sotsiaal@laaneharju.ee
Lääne-Harju valla kriisikomisjoni e-post kriis@laaneharju.ee
Vabariigi Valitsuse eriolukorra koduleht www.kriis.ee
 
Järgmine vallavalitsuse eriolukorra ülevaade ilmub kolmapäeval, 15. aprillil.