« Tagasi

Apteegid jätkavad Lääne-Harju vallas tööd ka pärast apteegireformi jõustumist

Täna, 10. märtsil avaldas ERR-i uudisteportaal uudise, kus räägitakse Paldiski apteekide sulgemisest alates 01.04.2020. Antud uudis on leitav siit. Lääne-Harju vallavalitsus kinnitab, et tänaseks on omavalitsus jõudnud kokkuleppele apteegipidajatega ja Paldiski ning Laulasmaa apteegid jätkavad tööd ka pärast 1. aprilli.
 
Lääne-Harju Vallavalitsus on pöördunud korduvalt Sotsiaalministeeriumi poole, et saada lõplik selgus, mis saab vallas töötavatest apteekidest apteegireformi jõustudes. Sotsiaalministeeriumi poole pöörduti juba 2019. aasta sügisel ning toimus ka kohtumine vallavalitsuse ja ministeeriumi ametnike vahel. Sügisel 2019 kinnitati vallavalitsusele, et muretsemiseks põhjust pole ja Paldiski ning Laulasmaa apteegid jätkavad senisel kujul.
 
Eeltoodu valguses jahmatas Lääne-Harju vallavalitsust Ravimiameti 14. veebruari pöördumine, milles amet soovis vallavalitsuse hinnangut, millist mõju apteekide sulgemine kohalikele inimestele avaldab ja kuidas edaspidi võiks omavalitsus inimesi aidata, et neile oleks apteegiteenus kättesaadav. Pöördumisega anti mõista, et elanikele apteegiteenuse kättesaadavuse tagamine veeretatakse omavalitsuse õlule.
 
„Antud kiri oli tõsiselt murettekitav, sest olime heauskselt lootnud ja arvestanud, et meie inimestele jääb teenus kättesaadavaks ka peale reformi 01.04.2020. Ravimiamet aga palus meil hakata valmistuma apteegiteenuse kadumiseks. Selline riigipoolne läbimõtlematus ei ole omavalitsusele ega meie elanikele vastuvõetav. Seetõttu pöördusime uuesti Sotsiaalministeeriumi poole, aga konkreetset vastust sealt ega ka Eesti Proviisorite Kojast enam ei saanud. Seetõttu hakkasime suhtlema otse apteekide pidajatega ning saime sealt vastused oma küsimustele," selgitas vallavanem Jaanus Saat.
 
Lääne-Harju vallavalitsus ja apteegipidajad on teinud tihedalt koostööd, et tagada teenuse kättesaadavus ka pärast apteegireformi jõustumist. Vallavalitsus on tänulik apteegipidajatele valmisoleku ja abi eest lahenduste otsimisel. Vallavanema sõnul on omavalitsus saanud kinnituse nii Paldiski kui ka Laulasmaa apteekide pidajatelt, et apteegid jätkavad tööd.