« Tagasi

16. mail toimub Laulasmaal Pargi tänaval paelasundi näidislõhkamine

Tarbijakaitse ja Tehnilise Järelevalve Amet väljastas 14.05.2020 otsusega nr 1-7/20-179 ettevõttele Voglers Eesti OÜ ohtlikuma lõhketöö loa nr LTL-16-20 Harjumaal Lääne-Harju vallas Laulasmaa külas Pargi tänaval paekivi kobestamiseks lõhketöödega eesmärgiga hõlbustada kanalisatsioonitorustiku kraavide rajamist.
 
Näidislõhkamine on plaanitud teostada laupäeval 16.05.2020 ajavahemikul 15.00-16.00. Vt allolevat skeemi ajutisest liikluskorraldusest. 
 
Lõhketöödega kaasneb ka liikluskorralduse ajutine muudatus. Lõhkamise hetkel seisatakse liiklus ka Majaka tänaval 5-10 minutiks.
 
Lõhketööde ohuala on 50 m. Lõhkamise hetkel ei tohi piiratud alas inimesi liikuda (eluhoones sees võib olla). Lõhketöödest antakse märku helisignaalidega ning ohuala piiratakse mehitatud valvepostidega. Eriolukorra tõttu soovime vältida rahva kogunemist ohuala piirile. Kuna laengud on väiksed ja küllaltki sügaval maa sees, siis visuaalset efekti lõhkamisel ei ole – tajutav on vaid seismiline mõju. Seejuures on vibratsioon kõige intensiivsemalt tuntav eluhoones sees. Vibratsiooni võib tunda ka ohualast kaugemal. Vibratsiooni intensiivsust mõõdetakse ja hinnatakse erinevatel kaugustel paiknevate seismograafidega.
 
Lõhatakse ligikaudu 15 m pikkune lõik, mille alguspunkt on 5 m kaugusel Majaka tänava asfaltkattest.
 
Lõhketööde protsessid filmitakse ning koostatakse lõhketöid tutvustav video.
 
Lõhatava lõigu lähistele jäävate hoonete omanikke on aegsasti teavitatud ning 100 m raadiuses on teostatud hoonete seisundi passistamine.