Lääne-Harju piirkonnas on vabaühendusi umbes kolm tosinat, mõned tegutsevad aktiivsemalt, mõned on vähem tegusad. Enamik mittetulundusühendusi on loodud eesmärgiga arendada mõnd kindlat eluala: rahvakultuuri, käsitööd, looduses liikumist, aiandust vm.
 
Tegusaid ühendusi, kes korraldavad ja edendavad niiöelda külaelu on kogu Lääne-Harju piirkonna peale tosinkond. Külaseltsid tegutsevad vähema või rohkema hooga Madisel, Audeväljas, Kõmmastes, Paes, Änglemas, Ohtus, Leholas, Lohusalus, Kulnas, Kersalus,
Kloogarannas. Klooga alevikule puhub elu sisse MTÜ Lodijärv. Suuremate kogukondade
eest seisavad MTÜ Meie Paldiski ja Vasalemma Aedlinna Selts. MTÜ Pakri Saarte Kogukond taaselelustab saarte kogukonnaelu. 
 
Sporti ja muid vaba aja tegevusi arendavad Laulasmaa Spordiklubi, Laulasmaa Tenniseklubi, Paldiski 360, Padise Jahimeeste Selts, Pakri Jahimeeste klubi, MTÜ Rummu Karjäär, Vasalemma Lastekaitseselts, MTÜ Valguspere, MTÜ Pakri Rannad. EELK Risti Koguduse eriline hool kuulub laste- ja noorteüritustele. MTÜ Pakri Kultuuripärand seisab hea Pakri saarte looduse ja rannarootsi kultuuripärandi eest. 
Tublid rahvakultuuri ja käsitöö edendajad on Lahepere Kultuuriselts, MTÜ Kase Käsitöö, MTÜ Talismanid, Vasalemma Pensionäride Ühendus, MTÜ Pakri Käsitöö ja Koduloo Koda, MTÜ Pakri Meistrikoda, MTÜ Harju Loogiline.