« Tagasi

Kaitsevägi plaanib 26.04.2018 kasutada asulates valjuhääldimasinaid

Seoses 2. mail algava suurõppusega Siil on Eesti teedel ja asulates näha tavapärasest suuremat hulka kaitseväe tehnikat, mis võib tähelepanematuse korral suurendada liiklejate, sh jala ja ratastel liikuvate laste, sattumist ohtlikesse olukordadesse. Et tagada õppuseaegne elanike tähelepanelikkus ja turvalisus ning samas harjutada läbi alternatiivkanalitega info levitamist, plaanib kaitsevägi 26.04.2018 edastada valitud asulates valjuhääldimasinate abil õppusega Siil seotud teadet.

Valjuhääldisõnumiga edastatakse teavet õppuse peatse lähenemise kohta ning soovitust olla liikluses tähelepanelik. 

Infot edastatakse ajavahemikus kell 9.00-19.00. Üksustele on antud suunis vähendada inimeste vahetus läheduses helitugevust. Samuti on antud korraldus vältida pikemaajalist haiglate, koolide ja lasteaedade lähedal paiknemist (lubatud vaid möödasõit) ning lapsevankrite lähedal keerata heli minimaalseks. Heli edastamist alustatakse asulasse sisenemisel, asulat läbitakse kahel korral ja heli edastamine lõpetatakse asulast väljumisel. Sõnumit edastatakse pidevate kordustega, st lõppemise järel algab sõnum uuesti.

Operatsioon plaanitakse viia läbi järgnevates asulates: Tallinn, Tapa, Rakvere, Kunda, Jõhvi, Sillamäe, Narva, Paide, Türi, Tartu, Võru, Valga, Tõrva, Viljandi, Saue, Pärnu, Kuressaare, Haapsalu, Kärdla, Paldiski, Keila.

 

Pildil: Valjuhääldimasin