4. augustil muudetakse liikluskorraldust ja läänesuuna ühistranspordiliine

Seoses triatlonivõistlusega IRONMAN TALLINN muudetakse 4. augustil liikluskorraldust ja Harjumaa läänesuuna ühistranspordiliine.
4. augustil leiab aset Eestis regiooni esimene IRONMAN täispikk triatlon IRONMAN TALLINN. Tegemist on 3.8 km ujumise, 180 km rattasõidu ja 42 km jooksmisest koosneva maailma ihaldatuima triatloni formaadiga. Võistluse ujumis- jooksudistants läbitakse Tallinnas. Võistluse rattarada (180 km) läbib ka Lääne-Harju valda. Finiš ja võistluskeskus on Vabaduse väljakul.
Võistluste päeval ajavahemikul 7:00–17:30 on suletud mitmed teed ja maanteed, mis mõjutab ka Harju maakonna ühistransporti.
Muudatustest ühistranspordis saab täpsemalt lugeda MTÜ Põhja-Eesti Ühistranspordikeskuse kodulehelt.

Lääne-Harjumaa elanike liikluskorraldust mõjutab peamiselt Lennusadamast alguse saav rattarada (vt siit). Linnast välja liigutakse mööda Kalamaja ja Põhja-Tallinna. Väljaspool Tallinna sõidetakse kaks korda läbi järgmine marsruut: Hüüru - Kiia - Vääna - Viti - Vääna-Jõesuu - Keila-Joa - Vääna - Kiia - Hüüru - Instituudi tee kaudu Laagrisse. Laagrist mööda Vee ja Hoiu tänavate ning Tallinna ringtee kaudu Sakku ja tagasi Hüürusse. Rattadistants sulgeb mainitud teed avalikule liiklusele 4. augustil ajavahemikul 7:00–17:30.
Korraldajad kinnitavad, et kõik elanikud pääsevad kindlasti koju ja ka kodudest välja liikuma, siiski palutakse arvestada võimaliku ooteajaga ning järgida liiklusreguleerijate märguandeid. Ratta- ja jooksudistantsil korraldavad liiklust litsentseeritud reguleerijad. Elanikud, operatiivautod ja kohalike asutuste transport lastakse läbi reguleerijate hinnangu alusel olukorrale ning tehtud otsustele ja märguannetele. Liiklus avatakse operatiivselt kohe pärast võistlusdistantsi lõppu ja liikluskorraldusvahendite eemaldamist.