« Tagasi

Harjumaa aasta tegijate konkursil pärjati Pakri Käsitöö ja Koduloo Koda säravaimaks kodanikuühenduseks

Harju Ettevõtlus- ja Arenduskeskuse, Harjumaa Omavalitsuste Liidu ning liikumise Kodukant Harjumaa korraldatud 2018. aasta Harjumaa aasta tegijate konkursil parimaks tunnistatuid ning kõiki nominente tänati 29. novembril Kose kultuurikeskuses. 
Harjumaa aasta tegijale esitati 7 kategoorias 107 kandidaati. Enim nominente oli Lääne-Harju vallast: 19. Anija ja Rae vallast esitati 14, Koselt 11, Harkust 9, Kuusalust ja Raasikult 7 ankeeti. Linnadest olid tublimad märkajad Keilas (8 ankeeti). Kiili vallast, Loksa ja Maardu linnast ei laekunud ühtegi ettepanekut.
 
Tänavusel konkursil sai säravaima kodanikuühenduse tiitli Lääne-Harju valla vabaühendus Pakri Käsitöö ja Koduloo Koda. Palju õnne ja edu!
Teised laureaaadid:
Aasta võimekaim kodanikuühendus - MTÜ Vihasoo Noortekeskus (Kuusalu vald)
Aasta küla - Suursoo küla (Rae vald)
Aasta sädeinimene - Alice Suurkuusk (Raasiku vald)
Aasta tegu - Viskla küla kiikla (Kose vald)
Võimekas kodanikuühendus - Riigikaitse Rügement MTÜ (Harku vald)
 
Harjumaa Tervisenõukogu poolt tunnistati aasta tervisetegijateks AS Harju Elekter ja Tõnis Ross Keila linnast. Parimaks tervist edendavaks ideeks valiti Martin Tohti „Lapsed liikuma!" (Rae vald).
 
Kokku esitati tänavu kandidaatideks 8 aasta küla, 27 aasta sädeinimest, 17 aasta tegu, 16 aasta tervisetegijat,18 tervist edendavt ideed, 11 säravat kodanikuühendust, 10 võimekat kodanikuühendust.
 
Harjumaa aasta tegija konkursi mõte on esile tõsta silmapaistvaid tegusid Harjumaal ning tunnustada inimesi ja kogukondi, kes panustavad maakonna arengusse. Konkursi läbiviimist toetavad ka Kose vallavalitsus ja Kodanikuühiskonna Sihtkapital.
Harjumaa Aasta tegijaid on tunnustatud aastast 2003, erinevates kategooriates on kokku välja antud 78 tunnustust. Harjumaa tervisetegijaid on tunnustatud aastast 2013, tervist edendavat ideed valiti sel aastal esmakordselt.